Bursa’da Yeşil Pedal İle Bisiklet’e Destek Başladı

31/01/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Turlar ve Organizasyonlar

 

Yeşil Pedal adı altında Bursa’da kurulan bisiklet derneği ile bisiklet kültürüne gün geçtikçe renkli ve güzel gelişmeler sağlanıyor. Ülkemizdeki bir çok bisiklet derneğinin ve topluluğunun gerçekleştirmiş olduğu atamıza saygı turları, uluslararası turlar, günlük turlar, organizasyonlar gibi etkinlikler yapılmakta. Ülkemizde bisiklet adına yapılan  ve bisikleti geleceğimizin parlayan yıldızları, çocuklarımıza sevdiren nadide adımlar olduğunu söyleyebiliriz.  


 

 

 

 

 

Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için yapılan bu uygulamalardan bir tanesi daha şimdi Bursa’da başladı. Bursa’da bulunan ve daha önce 10 günde Karadeniz Turu ve arkasında Yunanistan Turu organizasyonlarına imza atan Yeşil Pedal Bisiklet topluluğu 2012 yılına Dernek bünyesi altında girerek AS Merkez AVM’nin de katkılarıyla içlerinde çocuk, genç, yetişkin, yaşlı bir çok müşteriye bisikletin çağdaş yüzünü göstermeye başladılar. 28 Ocak 2012 tatihinde başlayan bu anlamlı organizasyon diğer AVM’lerin kurduğu empati sebebiyle devam edecek ve Bursa’da bisiklet kültürü daha da gelişecek. Yeşil Pedal Bisiklet Derneğine aynı zamanda Bursa’da spora ve sporcuya verdiği değer ile bilinen Başkan Mustafa Bozbey başta olmak üzere Nilüfer Belediyesi büyük katkıda bulunuyor. Özellikle bisiklet ile ilgili yarış, gezi, eğlence gibi tüm organizasyonlara destek vererek spora yatkın yüzüyle sporu seven herkesin beğenisini topluyor. Nilüfer Belediyesi sınırlarında  kurulan Nilüfer Kent Ormanı içerisindeki “Bisiklet Evi” projesini uyguladı. Hem piknik alanı, hem çocuklar için eğlence parkı ve hem de doğada bisiklet sürmeyi sevenler için bisiklet parkuru olarak kullanılmasına olanak sağladı. Ayrıca Bursa’da yaşayan ve Bursa’ya gelen dağ bisikleti sporcularının antrenman için kullandığı muhteşem bir parkur oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeşil Pedal Bisiklet Derneği ise bisikleti seven ve tüm bu camiayı tek bir çatı altında toplayarak bir bütün haline getirmesiyle Bursa’nın önemli spor derneği haline gelmiştir. Şimdi ise günümüzdeki topluluğun en sosyal hayat alanlarına, AVM’lerine girmesiyle Yeşil Pedal olarak onların yanına gidip eşsiz doğayı hatırlamalarını ve böyle bir güzelliği çocukluk dönemlerinin vazgeçilmez oyuncağı bisiklet ile hedeflemiştir. Yeşil Pedal Bisiklet Derneği AS Merkez AVM’ de başlattığı bu etkinliğin içeriğinde minik çocuklara bisiklet kullanmasını öğretirken ailelere de bisikletin çocuk sağlığındaki önemini anlatıyorlar. Ayrıca bisiklet kullanırken kullanılan kaskın, eldivenin, gözlüğün, özel korumalıkların önemini vurgulamayı ihmal etmiyorlar. Gerçekleştirilen bu etkinlikte AVM içerisinde dolaşan topluluğa çeşitli yarışmalar da düzenleniyor. “Makara” üzerinde 3dk denge de bisiklet kullanabilen müşterilere çeşitli hediyeler veriliyor. Bazı bisiklet kullanmak isteyenlere de makara üzerinde nasıl durulacağı öğretiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bisiklet’in ticaret dünyasında küçük bisiklet işletmelerinin yavaş yavaş unutulması ve büyük firmaların da bütçeye uygun bisiklet malzemeleri sunmakta zorluk çektiği bu günlerde bir kısım aile bu durumu öne sürerek çocuklarına uygun bisiklet alamadığını öne sürüyor. Gelişen teknoloji ile hayal edilemeyecek kadar bisiklet malzemesinin üretilmesi ve bu malzemeler ile aslında her eve her bütçeye her zevke uygun bisiklet bulunabilmesi mümkün! Bazı aileler ise”Çocuğuma bilerek bisiklet almıyorum. Çünkü trafikte rahat edebileceği bir alan yok ve araç kullanıcıları bisiklet kullanan insanlara karşı genelde saygısız oluyorlar” diyerek hem belediyelere hem de şöförlere düşünülmesi gereken önemli bir mesaj gönderiyorlar.

 

 

 

 

Başlatılan bu önemli etkinlikten dolayı Yeşil Pedal Bisiklet Derneğine Türkiye’de ve Dünya’da takip edilen En İyi Türk Bisiklet ve Triatlon Portalı olarak teşekkür ederiz.

 

Not: Yeşil Pedal Bisiklet Derneği’nin bu muhteşem etkinliği 04-05 Şubat 2012 tarihinde As Merkez AVM içerisi Yemek katında devam edecektir. 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın