Bisikletle Yüzyıllık Macera Turu 8 Haziran Cuma Günü Mudanya’dan Start Aldı

10/06/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Turlar ve Organizasyonlar

 

 

 

 

 

 

8-10 Haziran 2012 tarihlerinde üçüncüsünü düzenlenen Yüz Yıllık  Macera Bisiklet Turu’nun bu seneki teması Hollanda-Türkiye ilişkilerinin 400. yıldönümü olarak belirlendi. Bu sene yapılan  organizasyona Hollanda’dan bisikletçiler eşlik etti ve Hollanda Başkonsolosu Onno Kervers ve Kültür Ateşesi  Daniel Stork da ilk gün yapılan tura davet edildi. Renault ve Accell A.Ş. nin sponsor olduğu tur katılımcıların yoğun ilgisiyle başladı.

 

 

 

 

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden değişik yaş gruplarında ve bu sene ilk kez yabancı katılımın da (Hollanda’dan bisikletçiler) gözlendiği bu etkinlikte yaklaşık 150 bisiklet sever tarihi Mudanya tren garında yapılan kahvaltının ardından yola koyuldular. 

 

 

 

Sporcu dostufirma ve  kamu kuruluşlarının desteği ile yola koyulan bisikletçilere yol boyunca güvenlik güçleri, NAK arama kurtarma grubu ve sponsor firma araçları ve ambulanslar eşlik etti. Bursa merkez  ve ilçelerinden geçen bisikletliler eski Bursa yolunu kullanarak Aksu Köyüne   ulaştılar. Burada verilen öğleyemeğinin ardından Kazancı mevkiinde İnegölden katılan ”Yeşilbisiklet grubu ” nun karşılamasıyla İnegöl’e kadar birlikte pedal çevirdiler. İnegöl’lü bisiklet severlerle birlikte şehir merkezinden geçen bisikletliler renkli görüntüler yaşanmasına sahne oldu. 

 

 

 

 

 

 

 

Yeşil Bisiklet  Hastanesinde verilen molanın ardından konaklama yapacakları Ancelocoma Hotel’e geçtiler.  Turu düzenleyen komitenin İnegöl Belediyesi’nin bu organizasyona duyarsız kalmasından yakındığı gözlendi. Son anda İlçe Kaymakamı  Sn. Azizİn’cinin girişimleri ile tura katılan bisiklet severlere Köfteci Orhan’da verilen akşam yemeğinin ardından otele gecen misafirler otel bahçesinde yapılan gece etkinliğinde canlı müzik eşliğinde keyifli dakikalar geçirdiler.

 

 

 

 

 

Sabah hotelde yapılan kahvaltının ardından misafirler Kent müzesini gezerek yetkililerden bilgi aldılar. Hayranlıklarını gizleyemeyen çoğu Hollandalı grup Yenişehir’e doğru hareket ettiler. Yenişehir’de yapılan küçük gezi ve verilen öğle yemeğinin ardından İznik’e hareket eden gurup konaklayacakları alana gittiler. Pazar sabahı kahvaltının ardından tarihi ve turistik yerleri gezecek olan grup gün içinde Mudanya’ ya doğru hareket ederek turu tamamlayacaklar.

 

Turun ilk gün fotoğraflarını Cyclingtr.com Media sayfasından izleyebilirsiniz. 

 

Daha fazla bilgi için yuzyillikmacera.org tıklayınız.

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın