Bisiklete Binmek İçin Nasıl Zaman Yaratılır?

27/12/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

 

Profesyonel bisikletçiler için zaman herşey demektir. Onlar sele üzerinde geçirdikleri saatleri ve bu süreç içerisindeki ortalama hızlarını hesaplayarak sürüş yaparlar. Aynı zamanda her bir nabız bölgesinde harcadıkları zamannı ölçüp, toparlanmaları için ne kadar zaman gerektiğini kaydederler. Zamanlarını olabildiğince verimli kullanmak onların işidir.

 

Keyif bisikletçileri de işlerinde üretken olmayı isterler fakat genellikle sele üzerinde değil de bilgisayar önünde oturmak anlamına geldiği için eforları sıklıkla sağlıklı olmak ve kendini iyi hissetmek içindir. Fakat bu şekilde olmak zorunda değildir: Birçok bisikletçi bisiklete bindikleri günlerde işyerlerinde kendilerini daha üretken buluyor. Şimdi sizlere bisikletçilik için yaşamınızda yer açabileceğiniz bazı yolları paylaşalım;

 

 

 

Takvime / Ajandaya Yazın


Her hafta, eşinizle, çocuklarınızla, grupla ya da yalnız olsun, 3 sürüş planlayın. Hayatınızdaki herkesin bu planladığınız zamanların sizin için öncelik olduğunu bilmelerini sağlayın.

 

Yoldaş / Dost Sisitemini Kulllanın


Sürüş için biriyle buluşma ayarlamak, meşguliyetiniz artsa da bu sürüşü erteleme ihtimalinizi azaltmak anlamına gelir. Ayrıca bir arkadaşla beraber yapılan sürüşte o uzun kilometreler daha hızlı, çabuk geçer, bu da cabası.

 

 

 

Amaç / Hedef  İçin Sürün

 

Bisikletle ilgili bir hedef belirleyin ve diğerlerine hedefinizi anlatın. İster bir yarışa katılıyor olun, ister basit bir şekilde birkaç kilo vermeyi hedefliyor olun, bu sorumluluğun temel gerçeği, bisiklete binişinizi öncelik yapmaya yardımcı olacaktır.

 

 

 

Hazır Olun

 

Bisikletiniz, her daim sürüşe hazır olmalıdır. Yağmurda sürüş yaptıysanız veya lastiğiniz patladıysa, zincirinizi temizlediğinizden veya lastiğinizi yamadığınızdan emin olun. Ayrıca her sürüşte yanınıza yedek iç lastik, pompa veya CO2 tüpü alın. Bisiklet kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı aynı yere koyun ki böylece sürüş öncesi bunları bulmak için vakit öldürüp sinir olmayın. Eğer olur da beklenmeyen bir boş zaman aralığı oluşursa, daha hızlı bir şekilde dışarıya çıkıp bisikletinize atlayabilirsiniz.

 

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın