Bisiklet Yolun için Harekete Geç !

26/11/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

Türkiye 2012 yılını yaşarken, bisiklet yollarının geri kalmışlığının sıkıntısını, her bisiklete binişimizde yaşıyoruz. Çocuklarımızın, bisikletle okula gitmesini güvenlik açısından sakıncalı bulup, çılgın servis şöförleri ellerine emanet ettiğimiz gerçekliğinde yakın mesafedeki okullarına, bisikletle sağlıklı yaşamı destekleyici, karbon ayak izinin sera etkisindeki etkilerini azaltan, ülke gayri safi milli hasılasını arttırma yolunda sadece çocuklarda değil, yetişkinlerin de işe, alışverişe, bisikleti ile güvenli bisiklet yollarında ilerlemesi artık hayal değil. Bir çok ilde katlanarak artan bisiklet sürücüleri için artık ses çıkarma sayısına ulaştık. İstediğimiz ve hakkımız olan güvenli bisiklet yolları taleplerine önceki yıllarda, talep azlığı sebebi ile öncelikli belediye işlerinin mevcut olduğu belirtilerek bu talepler kibarca reddedilmişti.

 

Artık birlik olma zamanı…

 

Tek tek iletilen taleplerin reddinin, sayı azlığı bahanesi ile görmezden gelinmesinin de kolay olduğunu önceki yıllarda gördük. Artık birlik olma zamanı ve sayıyı gösterme zamanı. Sayımızı göstermek, Türkiye’nin geleceği ve kaliteli yaşamı sağlamak üzere birlik olup başarıya ulaşma yolunda siz de katkı vermek istermisiniz? Bisiklet yolu değil… Güvenli Bisiklet Yolunuzu gerçekten istiyorsanız, makaleyi okumaya devam ediniz. Zira, bu konuda Bisikletliler Derneği ve Murat Suyabatmaz’ın başlatmış olduğu, birlik olma şansı mevcut. Bu çalışma ve bisiklete katkılarından dolayı teşekkür ederiz. 

Belediyeler Birliği Başkanına ulaşmak üzere hazırlanan, her bir oyun önemli olduğu, “Güvenli Bisiklet Yolu” taleplerimizi ileteceğimiz, sayımızın azımsanmayacak ölçülerde olup, ihtiyacımızı bu proje ile haykırma zamanı geldi. Siz de, hayat standardınızı yükseltmek, hakkımız olan güvenli bisiklet yollarını talep edenler arasına katılmak isterseniz, www.change.org adresine girerek sağ altta bulunan imza kampanyasına katılabilirsiniz. Her bir oyun, talep fazlalığı ve farkındalık yaratmak adına önemli olduğunu dikkat çekmekte fayda var.

 

İmza desteği veren herkese teşekkür ederiz. Bu teşekkürü sadece Cyclingtr adına ben Aylin Koç yapmıyorum. Bu teşekkürü, şu anın küçük çocukları, henüz doğmamış ve geleceğin yetişkinlerinin hakkına destek verdiğiniz için, onların adına da teşekkür ettiğimi düşünüyorum. Keşke…’lerin yığınla etrafımızı sardığı şu anı oluşturan yaşam dönemi şartlarımızda, atalarımızın yapması gerektiği ancak bir sebeple gerçekleşemeyen hayallerin, artık birlik olup gerçekleşmesine katkı veren herkese teşekkürler. Lütfen, kullanmakta olduğunuz sosyal ağlarda www.change.org’ye katkı verebilecek insanların destek vermesini sağlamak ve daha fazla kitleye ulaşabilmek adına, projenizi paylaşınız.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın