Bisan Bisikletleri Geri Dönüyor

20/03/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Bu yıl bisiklet adına birbirinden güzel gelişmeler devam ederken en dikkat çekici haber bisiklet sektörünün en tecrübeli, en büyük firmalarından olan ve ülkemizin ilk bisiklet fabrikasını kuran Bisan A.Ş. tarafından verildi. Bisan Bisiklet Firması’nın 2009 yılında yaşanan küresel krizden etkilenerek üzücü bir haberle bisiklet üretimini durdurduğunu öğrenmiştik. Dolasıyla yol yarışlarının da unutulmayan Bisan Bisiklet Takımı da kapatılarak günümüzün continental takımları arasında yer alabilecek kapasitedeyken yarışlardan uzak kalmıştı. 

 

 

 

[View:http://vimeo.com/38843649:550:0]

 

 

 

 

 

 

 

Bisan Takımı günümüzün bir diğer continental takımı olabileceğini düşünürken firmadan fuar alanında yapılan sürpriz bir açıklama ile tekrar Bisan A.Ş. çatısı altında bir takım kurulacağı açıklandı. Bu önemli gelişme ile takımın 2013 sezonuna ülkemizin üçüncü continental takımı olarak girmesi ümidiyle uluslararası turlarda heyecanımız şimdiden artıyor.

 

 

 

XTY 5800

Kadro : Butted Alüminyum Kadro, Size: 17”
Ön maşa : Suntour SF-11 XCM V3 MLO Kilitlemeli Ön Maşa
Furş Takımı : Neco H142 Ahead Size Furş Takımı
Gidon : Magic HB-A1008BT Alüminyum Gidon
Rekorlu Boru : Magic DA-6190 Alüminyum Rekorlu Boru
Sele Borusu : Magic SP-A003 Alüminyum Sele Borusu
Jant : Alexrims Double-Wall Alüminyum Jant
Lastik : CST 26×2.10 MTB

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bisan Bisiklet Takımı 1990’lı yıllarda hem takım halinde hem de bireysel sporcu statüsünde önemli başarılara imza atmış bir takımdı. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda takım halinde elde ettikleri dereceler ile Türkiye’nin en önemli takımlarından birisi haline gelmişlerdi. 1998 yılında Bisan Takımı’nın güçlü ismi Erdinç Doğan ise Balkan Şampiyonasında Altın Madalya’yı kazanan sporcu olmuştu. Bisan Takımı’nın bu muazzam ismi aynı zamanda 34. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda 23 yıllık bekleyişin ardından genel klasman zaferini elde ederek turu kazanan Türk Bisikletçiler listesine adını yazdırmıştı. 1990 – 2000 yılları arasında ülkemizde en iyi üç takımdan biri olan Bisan yarışlarda mücadele zevkini artırarak izleyicilere heyecan aşılamada büyük rol oynuyordu. Şimdi ise firmanın da açıklamasıyla önümüzdeki yıllarda Bisan Takımı yeniden yarışlardaki heyecanı arttıracak gibi duruyor.


 

 

 

Bisan A.Ş. 2009 yılı genel krizinde üretimini durduğu bisikletleri 2011 yılı içerisinde tek tek üretimine başlayarak 2012 sezonuna Eurasia Moto-Bike Expo fuarı ile giriş yaptı. Stratejilerini geleceğe dönük olarak hedefleyen Bisan Bisiklet A.Ş., ülkemizin en büyük holdinglerinden birisinin çatısı altında ilk bisiklet fabrikasını kurmuştu. Bu sene ürünlerinde daha çok orta düzey binicilere hitap eden üretim gerçekleştirmiş olmasının yanında 2013 yılına girerken üst düzey bisikletleri piyasaya sunmak için ar-ge çalışmaları yapan firma yetkilileri bisiklet tutkunlarına sürpriz haberi verdi.

 

 

XTY 5700

Kadro : Butted Alüminyum Kadro 17″
Ön Maşa : Suntour SF-11 XCM V3 MLO Kilitlemeli Ön Maşa
Furş Takımı : Neco H142 Ahead Size Furş Takımı
Gidon : Magic HB-A1008BT Alüminyum Gidon
Rekorlu Boru : Magic DA-6190 Alüminyum Rekorlu Boru
Sele Borusu : Magic SP-A003 Alüminyum Sele Borusu
Jant : Alexrims Double-Wall Alüminyum Jant
Lastik :

CST 26×2.10 MTB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr olarak, en kısa zamanda Bisan Bisiklet A.Ş. eski günlerinde geri dönerek hem bisiklet piyasasındaki ürünlerinin çeşitliliğini hem de kuracağı takım ile yarış serilerindeki başarılarını tekrarlayarak  tüm bisiklet severlerin favori markalarından biri olacağını ümit ediyoruz.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın