Bangkok ve Kanchanaburi – Evrim ve Elif Yiğit Tur Günlükleri, 22 Eylül 2011

14/04/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Turlar ve Organizasyonlar

 

22 Eylül 2011

Merhabalar,

Elif ile beraber Bangkok’tan Kanchanaburi’ye tren ile geçmeye karar verdik. Bangkok ve çevresindeki trafik o kadar yoğun ki, bisiklete binmek işkenceye dönüşebiliyor. Daha önce şehrin dışına bisikletle çıkmıştım ve sanayi sitelerinin, kamyon trafiğinin arasında geçen yolculuğumu pek de keyifli hatırlamıyorum.

 

 

Tren ulaşımı burada çok ucuz ve keyifli bir yolculuk. Bisikletler ile aynı vagonda seyahat ettiğimiz için içimiz oldukça rahattı. Tren Kanchanaburi’ye pirinç tarlalarının ve ufak köylerin arasında gitti. Ben kendimi ana yola paralel giden bir tren yolculuğuna hazırladığımdan adeta bitki tünelinin içerisinde gidiyormuş gibi devam eden bir tren yolculuğu benim için büyük bir keyif oldu.

 

 

Kanchanaburi’de daha önce kalmış olmanın avantajı ile en ekonomik ve en güzel manzaralı otele yerleştik. Elif pek farkında olmasa da bilmediğin bir şehirde saatlerce otel aramak bazen çok yorucu olabiliyor. Hele bir de yorgun, aç ve bir an önce temizlenmek istiyorsan. Biz tüm bu yorucu işi 5 dakikada hallettik ve şehri gezmeye koyulduk. Kanchanaburi’de olmak ya da Bangkok’tan kurtulmuş olmak ikimiz için de iyi oldu sanırım. Burada artık kaldığımız yerde insanlar da, yediğimiz yemekler de daha güzel geliyor bize.

 

 

Kanchanaburi’de ilk bisiklet turumuzu da yaptık. Yaklaşık 40km ısınma turumuzda kentten biraz uzaklaşıp ufak köylere doğru gittik. Yolda Elif bol bol fotoğraf çekti. Sanırım gördüğü hiçbir şeyi kaçırmak istemiyor. Bu da benim avantajıma tabii; tur boyunca bir sürü fotoğrafım olacak.

 

 

Sanırım yarın Kanchanaburi’den güneye doğru yola çıkacağız. Bisikletin üzerinde yükle (Ben bunu yürüyen eve benzetiyorum, üzerinde çadırından yemeğine, kıyafetlerine kadar her şeyi taşıdığım için) ilk turumuzu yapacağız. Turumuzun ilk yolculuğunu da şans eseri köylerin arasından yapacağız. Daha önce gitmediğim bir yol olduğu için sabah erken çıkmamız gerekecektir. Ben sanırım bu ara yolları daha çok seviyorum. Hem çok fazla araba bu yolları tercih etmiyor, hem de trafik daha yavaş akıyor. Yollar ağaçlarla kaplı olduğundan da serin ve tozsuz bir yolculuk yapıyorsunuz. Ayrıca yollarda yeme içme konusunda hiçbir sıkıntı olmuyor. Sık sık yerel yemekler yapan köy lokantaları bulunuyor.

 

 

 

 

Tayland’dan Selamlar – 19.09.2011

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın