Atatürk – Spil Lions Dağ Bisikleti Yarışı

12/05/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

        İlki Kasım 2008’de Manisa Kent Ormanı’nda organize edilen Spil Lions Dağ Bisikleti Yarışı, bu sene Atatürk Spil Lions Dağ Bisikleti Yarışı adı altında 16 Mayıs 2010 Pazar günü yapılacaktır. 2010 yılındaki Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası’nın da yapıldığı yer olan Manisa Kent Ormanı parkuru ile ilgili bilgiler ekte verilmiştir. 

        Organizasyon adına konuşan ve aynı zamanda Manisa Bisiklet İl Temsilcisi de olan Sn. Muhlis Dilmaç yarış hakkında bisikletçilere şu mesajı iletiyor:


        Değerli Bisiklet Dostları, Merhaba,

        Manisa’da daha önce yaptığımız yarışlar da bu parkurda yapılmıştı. Bir yenisini daha yapmaktayız. Ayrıca Bisiklet Federasyonu’nun 12 Eylül yarış takviminde de mevcut olan bu parkur sizleri beklemektedir. Sadece yarışmak değil, parkurdaki bisikletçileri seyretmek de bir o kadar keyiflidir. Çünkü parkur Manisa Kent Ormanı’nda olup birçok yerden seyretmeye müsaittir. Hatta piknik yaparak seyretmeye de çok elverişlidir. Yarışmak isteyenler, seyretmek isteyenler, işte fırsat. Facebook’ta eskilerden bazı görüntüleri bulabilirsiniz (İlgilenenlere duyurmanızı rica ederim).

        Manisa Spil Lions Kulübü’nün MTB yarışına ister katılın (lisanslı), isterseniz piknik yaparak yarışçıları keyifle izleyiniz. Çam ağaçlarının arasında bisikletçilerin köprüden geçişini, merdivenlerden inişini, ağaçların arasında slalom yapışını ve göletin etrafından hızla geçişini keyifle seyredebilirsiniz.

        İzmir tarafından Manisa’ya gelirken Migros’un karşısındaki Uncu Bozköy’den içeri giriyorsunuz, yolun sonundaki çay bahçesinden sola dönerek sağ tarafa giden asfalt yola devam ediyorsunuz.  Hemen tepeyi çıkınca park alanında buluşuyoruz.

 

        Muhlis DİLMAÇ

        +905337218769

        Saygı ve sevgilerimle.

 


© Mustafa Sezen Images

 


 

 Not: Duyurularınız için lütfen info@cyclingtr.com’a mesaj atınız.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın