Aslı Bisiklet 2012’de Sedona İle İddialı!

07/03/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

Ülkemizin bisiklet piyasasında önemli yeri bulunan ve 2012 sezonu için tasarladığı Sedona marka bisikletlerini fuar öncesi toplantısı ile bayiilerine sunan Aslı Bisiklet, Eurasia Moto-Bike Expo 2012 fuarına akın eden ziyaretçilerin de ilgi ve beğenisine sundu. Muhteşem yeni tasarımları ve anlaşmalı firmaları ile 40 kadar farklı Sedona marka bisikletini piyasaya sunan Aslı Bisiklet 2012 sezonu için bisiklet kullanan kitlenin hem isteklerine hem de bütçesine uygun olarak oldukça geniş ürün yelpazesine sahip.

 

 

 

 

Sedona markasının yeni renk ve tasarımlarının çekiciliği yanı sıra aynı zamanda kullandığı kaliteli, uyumlu malzemeleri bütünleştirerek fuara gelen ziyaretçilerin ilgisini kendi üzerine topladı. Özellikle 2010 yılında yol bisikleti kadrosu üzerine Dünyaca ünlü yazar çizer Aydan Çelik imzalı İstanbul motiflerini kullanarak tasarlanan özel modeli, 2012 yılı içerisinde şehir bisikletine taşınmasıyla, bu yıl bisiklet severlere özel bir sürpriz haberini verdi. İlk olarak İstanbul’da yaşayanların ve sonra tüm Türkiye’nin bu özel bisiklete sahip olması için mükkemmel bir sebep daha ekledi. Bir şehriri taşıyan bisiklet Sedona İstanbul’u artık caddelere görmeye başlayacağız.

 

 

 

 

 

 

Ayrıca Sedona, yazar çizerliğini Aydan Çelik’in yaptığı ve ülkemizde yeni yeni piyasaya çıkan Fixie bisiklet olarak Sedona Karnaval modeli kullanıcılarına sunarak inanılmaz ilgi topladı. Fixie bisikletler özellikle Amerika’da kuryelerin kullandığı tek vitesli(Single speed) olarak bilinen bir bisiklet modelidir. Orjinal fixie bisikletler frensiz olarak imal edilirken Sedona bir de frenli sistemini üreterek başlangıç kullanımı için kolaylık sunuyor. Bisiklet severlerin gerçekten sahip olmak isteyeceği bu muhteşem tasarım Sedona Karnaval ile ilgili daha detaylı bilgiyi ilerleyen günlerde sizinle paylaşacağız.

 

 

 

 

Ülkemizdeki bisiklet kullanıcıların artması ve giderek 29″ bisikletlerin popülasyon kazanmasıyla 3 farklı model üretimini ürün portföyüne ekledi. Bunlardan bir tanesi profesyonel anlamda olan C+50 Karbon modeli iken diğerleri 721 26″ dağ bisikleti modelinin ekipmanlarının olduğu 729 ve yine 751 26″ dağ bisikletinin paralel ekipmanlarının kullanıldığı 759 modeli ile daha uygun bütçelere hitap eden bisikletlerini görmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Sedona 729  (29″)

 

 

 

 

 

 

 

 

Özellikler

 

Kadro:  6061 Al.

Ölçü:     S, M, L

Maşa:   RST Blaze RL-29

Gidon: RaceFace Ride XC 31.8

Boğaz: RaceFace Ride XC 31.8

Sele Borusu: RaceFace Ride XC 31.8

Sele: Tughra

Vites Kolu: Shimano SL-M310

Ön Vites: Shimano FD-M310

Arka Vites: Shimano Acera RD- M360

Aynakol: Sram Truvativ E-300

Ruble: Sram PG-820

Fren: Sram Avid Elixir 1

Lastik: CST 29″

 

 

Yıldan yıla, Sedona bisikletlerinin teknolojisine ciddi anlamda katkılar yapıp, kullanıcılarından gelen istekler doğrultusunda tasarımlarını yenileyerek bisikletçi dostu yaklaşımları ile piyasada büyümeye devam ediyor. Kullanıcısından pozitif bildirimler alan firmanın teknik ekibinin kontrolü ile sürüş rahatlığını sağlayan bisikletler üretmeyi vizyon gören firmanın önceliği müşterisinin memnuniyeti. Örneğin; bu yıl Sedona Dağ Bisikleti modelleri için RST firması ile anlaşmaya varan Aslı Bisiklet tasarımda kullandığı renk kodlarını maşa stickerları üzerinde kullanarak bisikletin renk uyumunu bütünleştirerek ahenkli kombinasyonlarla ürünlerini piyasaya sunuyor. Ayrıca çok küçük fakat aslında göz alıcı bir değişikliğe adım atarak sele raylarının renklendirmesinde de kadro rengini kullanmışlar.

 

 

 

 

 

 

 Aslı bisiklet 2012 sezonuna muhteşem bir giriş yaparak bisikletleri üzerinde tam 18 kaliteli teknik ekipman markası kullanıyor. Merida bisikletleri ile üst düzey kullanıcı kitlesinin isteklerini karşılayan Aslı Bisiklet, katlanabilir bisiklet üretimi konusunda adını Dünya’ya duyuran Dahon marka bisikletleri de portatif bisiklet isteyen kullanıcıya sunuyor. Katlanan bisikletlerde kendini kanıtlamış Dahon’un kalitesinden bu yıl da vazgeçmeyen Aslı bisikletin tedarik sürecinde firma ile ilerleme kaydedildi. Dahon’un bu sene aynı kalitede üretimini Bulgaristan’da gerçekleştirmeye başlamasıyla Aslı bisikletin taleplerini daha kısa sürede tamalayabilecek. Ayrıca Dahon firmasında çalışan bazı emektarlar ve firma sahibi Dr. David T. Hon’un oğlu Jush Hon’un olduşturduğu ve kuruluşundan sonra yenilikçi bir firma olarak hitap edilen Turn markasının da kurulduğunu yeri gelmişken belirtelim. Aslı Bisiklet Turn ile de anlaşmaya vararak ürün yelpazesini daha kaliteli bir şekilde geliştirmeyi hedefliyor.

 

 

 

 

Ülkemiz bisiklet piyasasında kullanıcıya sunduğu kaliteli ve birbirinden renkli bisikletleri ile önemli bir yeri bulunan Aslı Bisiklet ile Sedona ürünleri, kullanıcıya yönelik çalışmaları ve anketleri hakkında kısa bir röportaj yaptık. Euraisa Moto-Bike Expo 2012 Fuarına ve bir gün öncesinde 2012 galasıyla piyasaya bomba gibi giren bisikletleri hakkında teknik bilgiyi Ertuğrul Gabalı ve tasarımları hakkındaki yeni sezon gelişmelerini Servet Emanet bize anlattı. 

 

[View:http://vimeo.com/38062774:550:0]

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın