Andre Greipel İlk Etap Zaferini Kazandı – Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 6. Etabı

29/04/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )


 

      29 Nisan Cuma günü Fethiye’deki Belediye binasının bulunduğu sahil şeridinden temsili start alan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Finike yolundaki 6. etabı, diğer etaplara oranla kısa olan 184 km’lik mesafesiyle daha rahat geçecek gibi görünse de, tırmanış becerisi yanında iyi bir iniş tekniği de gerektiren profiliyle etaba katılan 151 sporcuyu yine zorlayarak ataklara sahne oldu. Tour of Turkey 2010’da 5 etap birinciliğine imza atan Andre Greipel‘in geçen sene birinci geldiği Fethiye-Finike etabında, Omega Pharma-Lotto takımındaki Greipel bu sene de tıpkı geçen sene olduğu gibi etabı alarak zafere ulaşmasını bildi. Böylelikle sezon başından beri çok iyi yarışlar çıkarmasına rağmen istediği sayıda etap kazanamayan Greipel, nihayet 2011 yılında Driedaagse De Panne ve Volta ao Algarve etap birincilikleriyle beraber, bu etap sonunda sezonun 3. etap galibiyetine imza atmış oldu. Greipel’i Caja Rural takımından Egoitz Garcia Echeguibel takip ederek ikinci olurken, 4. etapta birinciliği Petacchi’ye kaptıran Bartosz Huzarski (NetApp) yarışı üçüncü sırada bitirdi. Bir sonraki etapta Turkuaz Mayo’yu giymeye hak kazanan isim ise Team Type 1 takımından Alexander Efimkin oldu.

[View:http://vimeo.com/23062787:550:0]

Photo: © Manisa Spor Cycling Team

_____Dik tırmanışlar (Kategori 1) içeren ve kilometre bakımından da uzun olan bu son iki etap, yarışa hazırlıklı gelen formda yarışçılarla diğerleri arasındaki zaman farkının daha da açılmasına sebep oldu. Bu etapta ana gruptan grup halinde yapılan atakların önüne geçilemedi ve 4 büyük grup oluştu. 70,2. km’de bulunan Patara’daki Türkiye Güzellikleri prim kapısını ilk geçen Arturo Mora Ortiz (Caja Rural) olurken, onu Jürgen Van Goolen (Veranda’s Willems)  ve Laszlo Bodrogi (TT1) izledi. Yeşilköy sonrası 78,7. km’de bulunan Kategori 2 tırmanışının zirvesindeki Dağların Kralı primleri, geçiş sırasına göre Laszlo Bodrogi, Jonathan Patrick McCarty (Team Spidertech) ve Jürgen Van Goolen isimleri arasında paylaşıldı. 108. km’de başlayan Ağullu bölgesindeki oldukça dik Kategori 1 tırmanışı ile 117. km’deki etabın ikinci Dağların Kralı primlerini toplayan isimler ise yarış sonunda kırmızı mayonun sahibi olan Luis Felipe Laverde Jimenez (Colombia Es Pasion), Riccardo Chiarini (Androni Giocattoli ve Yoann Bagot (Cofidis) oldu.

Photo: © Manisa Spor Cycling Team

_____Yarışın son 60. kilometresinin başlarında lider grupta 5 kişi vardı. Gruptaki sporcuları sayacak olursak, Assan Bazayev (Astana), Yoann Bagot (Cofidis), Riccardo Chiarini (Androni Gioccatoli), Egoitz Garcia Echeguibel (Caja Rural) ve Luis Felipe Laverde (Colombia Es Pasion) yer alırken, bu yarışçıların hepsinin de genel sıralamada üst sıralarda yer alabilmeleri için arkadan gelenlerle 10-15 dakikalık bir zaman farkı yaratmaya ihtiyaçları vardı. Onların 1 dakika gerisindeki grupta yer alan ve genel sıralamada birinciliğe ulaşmak için sadece 29 saniyeye ihtiyacı olan Efimkin’in çabalarıyla sonunda finişe 47 kilometre kala önde giden beşli grup yakalandı ve kaçan bu ön iki grup birleşti. Bu grubun yaklaşık 1 dakika gerisindeki 7-8 kişilik grupta bulunan ve genel klasman birincisi olan Turkuaz Mayo’lu Thomas Peterson çok uzun süre tek başına grubu çekip sıralamadaki yerini korumaya çalışsa da, artık kalabalıklaşmış ve daha da hızlı ilerleyen ön grupla arayı kapatmayı başaramadı.

 Photo: © Manisa Spor Cycling Team

Photo: © Manisa Spor Cycling Team

 

_____Genel sıralama derecesi için yapılan bu mücadelelerin yanında, 6. etap aynı zamanda takım sıralamaları için de benzer çekişmelere sahne oldu. Etabın son 29 kilometresinde, takım sıralama birincisi olan FDJ’nin yarışçıları, sıralamada 54 saniyelik farkla ikinci olan Garmin-Cervelo’ya liderliği kaptırmayıp yerlerini korumak amacıyla lider grubun ön saflarında ataklar yaparak daha da hızlanmalarını sağladı. Aynı mücadele son kilometrelerde ön gruptaki Astana’lı sporcularda da gözlenirken, kovalayan gruplarla arayı açma çabaları sonuçsuz kalmadı ve aradaki fark yarış sonunda 2 dakika 18 saniye oldu.       

 

_____Etabın son kilometrelerinde azalan rüzgar ve güneşli hava ile birlikte lider grup artık yarış bitişine doğru Finike’ye girdi ve yerel halkın coşkulu alkış ve tezahüratlarıyla karşılandı. Son 2 km içinde Jaroslaw Marycz (Saxo Bank Sungard) ve arkasından Leopold Konig (Team NetApp) atağa kalktı, fakat son metrelerde grup tarafından yakalandılar ve toplu girilen finişte birinci geleceğini sandığımız Caja Rural’lı Garcia’nın arkasından son metrelerde atağa kalkan “Gorilla” lakaplı Omega Pharma-Lotto’lu dünyaca ünlü sprinter Andre Greipel sıyrılarak geçti ve bu sene de 6. etap zaferini kazanarak sayısız başarılarına bir yenisini daha ekledi.

_____Biraz da Türk takımlarımızdan bahsedecek olursak, Manisa Spor takımından en iyi dereceyi 35. olan Slovak sporcu Marek Canecky elde etti. Manisa Spor takım olarak 17. sırada yer alıyor.

_____Konya Torku Şeker Vivelo takımından Bulgar şampiyon Danail Andonov Petrov ise etabı 38. olarak tamamladı. 22 takımın yer aldığı turda Konya Torku Şeker Spor-Vivelo  20. sırada yer alıyor.

_____Yarış sonrası yapılan röportajlarda Greipel, “Yorgunum ama mutluyum. Grup içinden ataklar başladığında pozisyonum sayesinde atak grubunda yer alabildim. Takım klasman sıralaması için yapılan mücadeleye ayak uydurabilmek ve grubun içinde kalabilmek için hızlanmak zorunda kaldım, ama bu mücadeleleri aslında işimi kolaylaştırdı ve birinciliği aldım” dedi.

_____Genel klasmanda Thomas Peterson’ı yerinden ederek 27:17:12’lik derecesiyle birinciliğe yükselen ve 7. etapta Turkuaz Mayo’yu giymeye hak kazanan Alexander Efimkin (TT1) finiş sonrasında başarısıyla ilgili “Takımım sayesinde önlerde kalabildim. Turkuaz rengini çok severim, mayoyu keyifle giyeceğim” şeklinde yorum yaptı.

_____Yarış sonunda yapılan basın toplantısında 14 yıldır Polonya Bisiklet Federasyonu Başkanlığı Yapmış  ve şu anda da Avrupa Bisiklet Federasyonu’nun Başkanı olan Wojciech Walkiewicz Türkiye  Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na Bisiklet Federasyonu’nun daveti üzerine geldiğini belirtti ve “Büyük bir ilgi ve mutlulukla turu izliyorum,  organizasyon  başarılı olmuş, finişler büyük alanlarda yapılıyor, turun değerlendirmesini 8. etap bittikten sonra  yapacağız, eksiklikleri bildireceğim, gözlediğim kadarıyla Türkiye Bisiklet Turu çok iyi çalışıyor. Böyle devam ederse kategori atlayacaktır” dedi.

_____Etabın galibi  Omega Pharma-Lotto’lu  Andre Greipel ise sorumuz üzerine eski takımı HTC Columbia takımında olduğu gibi Omega Pharma-Lotto’nun da son km’lerde tren oluşturmak istediğini, bu yönde çalıştıklarını, ancak bu tura gelmeden önce pek antrenman yapamadığını, tatilden gelir gelmez tura katıldığını ve takım arkadaşlarından yeterince destek gördüğünü söyledi. Etabı alırken, genel sıralamada sporcularını öne çıkarmaya çalışan diğer takımların işini kolaylaştırdığını ve etabı kolay aldığını belirtti.

_____Turun lideri ve Turkuaz Mayo’nun sahibi Team Type 1’den Rus Alexander Efimkin ise dağ puanlarından çok genel klasman birinciliği için takım halinde çok çalıştıklarını, tur öncesinde  eğer kaçan bir grup olursa takım halinde kaçan grubun içinde olmak istediklerini, kendisinin kaçan grubun içerisinde kalmayı başarabildiğini, Astana takımı ile çok iyi anlaştıklarını bildirdi. Rus sporcu Team Type 1’in diabetik hastalar için çalışan bir takım olduğunu ve turu istediğini bildirdi.

7. Etap :

 

_____30 Nisan Cumartesi günü saat 12:50’de start alacak olan 7. etap, profil görünümü itibariyle aldatıcı olsa da en yüksek noktası 70 m olan düz bir etap profiline sahip. Tekirova Belediye binası köşesinden alınacak temsili starttan 2 km sonra Antalya-Kemer kavşağında resmi start ile başlayacak olan 138 kilometrelik Türkiye Bisiklet Turu’nun bu yılki yeniliklerinden olan ve tura yeni eklenen Tekirova-Manavgat etabı Türkiye’nin güzelliklerini de tüm dünyanın gözleri önüne serecek. 4,2. km’deki Kategori 2 tırmanışının zirvesinde bulunan Dağların Kralı, 56,5. km’de Konyaaltı alt Geçidi’ni geçer geçmez 400 metre sonra bulunan birinci Sprint primleri, 103,5. kilometredeki ikinci Sprint primleri ve bitiş noktasında bulunan Türkiye Güzellikleri primleriyle beraber etapta toplam 4 adet prim kapısı bulunuyor.


6. Etap Sonuçları :

 

 Yarış Lideri : 

1 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 15  pts
2 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural 14
3 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp 13
4 Francis Mourey (Fra) FDJ 12
5 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard 11

 

 

 Sprint Sıralaması :

1 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 45  pts
2 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 34
3 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis 33
4 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp 27
5 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural 25

   Dağların Kralı Sıralaması :

1 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 26  pts
2 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis 20
3 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 16
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 12
5 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo 11

 

 

  Türkiye Güzellikleri Sıralaması :

1 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural 10  pts
2 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 5
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 5
4 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 3
5 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent 3

 

 

6. Etabın Sıralaması :

 

1 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 4:27:02
2 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural
3 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
4 Francis Mourey (Fra) FDJ
5 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard
6 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
7 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
8 Leopold Konig (Cze) Team Netapp
9 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
10 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis
11 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD
12 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
13 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10
14 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
15 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
16 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
17 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada
18 Sandy Casar (Fra) FDJ
19 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ
20 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural
21 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
22 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
23 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana
24 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis
25 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana
26 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana
27 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana
28 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:00:07
29 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:00:16
30 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:00:25
31 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo 0:02:19
32 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale
33 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale
34 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo
35 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team
36 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto
37 Anthony Roux (Fra) FDJ
38 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
39 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp
40 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano 0:02:29
41 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team 0:12:20
42 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
43 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team
44 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent 0:19:11
45 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto
46 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
47 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent
48 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto
49 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
50 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
51 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana
52 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana
53 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
54 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
55 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard
56 Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural
57 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada
58 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
59 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
60 Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
61 Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team
62 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
63 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
64 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard
65 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
66 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada
67 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
68 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada
69 Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia
70 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
71 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural
72 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
73 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
74 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural
75 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10
76 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10
77 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
78 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural
79 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox
80 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis
81 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD
82 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
83 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural
84 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo
85 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
86 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo
87 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
88 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
89 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo
90 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard
91 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
92 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
93 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
94 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD
95 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
96 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard
97 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD
98 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano
99 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano
100 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
101 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent
102 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
103 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10
104 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
105 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
106 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:27:27
107 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli
108 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
109 Eric Baumann (Ger) Team Netapp
110 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp
111 Feng Han (Chn) Skil – Shimano
112 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ
113 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
114 Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia
115 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano
116 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
117 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada
118 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli
119 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
120 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada
121 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team
122 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team
123 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent
124 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent
125 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent
126 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
127 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis
128 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada
129 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
130 Jan Barta (Cze) Team Netapp
131 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
132 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis
133 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
134 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
135 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
136 Rubén Martinez (Spa) Caja Rural
137 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
138 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
139 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
140 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli
141 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
142 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
143 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10
DNF Travis Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo
DNF Sven Vandousselaere (Bel) Omega Pharma-Lotto
DNF Balint Szeghalmi (Hun) Lampre – ISD
DNF Vladimir Koev (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo

 

 

 

6. Etabın Ardından Genel Sıralama :

 

1 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis 27:17:12
2 Andrey Zeits (Kaz) Pro Team Astana 0:01:13
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:01:33
4 Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo 0:01:50
5 Cameron Wurf (Aus) Liquigas-Cannondale 0:02:17
6 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp 0:11:12
7 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Caja Rural 0:11:17
8 Wesley Sulzberger (Aus) FDJ 0:11:19
9 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli 0:11:23
10 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
11 Jürgen Van Goolen (Bel) Veranda’s Willems – Accent
12 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
13 Arturo Mora Ortiz (Spa) Caja Rural 0:11:29
14 Leopold Konig (Cze) Team Netapp
15 Jonathan Patrick McCarty (USA) Team Spidertech Powered By C10
16 Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:11:36
17 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:11:39
18 Sandy Casar (Fra) FDJ 0:11:43
19 Assan Bazayev (Kaz) Pro Team Astana 0:11:49
20 Adrián Palomares Villaplana (Spa) Andalucia Caja Granada
21 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana 0:11:53
22 Sergey Renev (Kaz) Pro Team Astana 0:12:08
23 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:12:33
24 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 0:12:35
25 Jesús Del Nero Montes (Spa) Team Netapp 0:13:42
26 Ramunas Navardauskas (Ltu) Team Garmin-Cervelo
27 Anthony Roux (Fra) FDJ
28 Danail Andonov Petrov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
29 Adam Hansen (Aus) Omega Pharma-Lotto 0:13:48
30 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:14:02
31 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:14:39
32 Aitor Perez Arrieta (Spa) Lampre – ISD 0:17:30
33 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:30:34
34 Gustav Larsson (Swe) Saxo Bank Sungard 0:30:40
35 Jeremy Yates (NZl) Manisaspor Cycling Team
36 Svein Tuft (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:31:02
37 Manuele Boaro (Ita) Saxo Bank Sungard 0:31:05
38 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:31:10
39 Jacobus Venter (RSA) Veranda’s Willems – Accent 0:31:12
40 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:31:17
41 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 0:32:07
42 Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo 0:32:49
43 Ryan Anderson (Can) Team Spidertech Powered By C10 0:32:54
44 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:33:25
45 Rémi Pauriol (Fra) FDJ 0:34:23
46 Yann Huguet (Fra) Skil – Shimano 0:35:03
47 Rubén Martinez (Spa) Caja Rural 0:38:56
48 Jan Barta (Cze) Team Netapp 0:43:03
49 Jaroslaw Marycz (Pol) Saxo Bank Sungard 0:43:11
50 Ronan Van Zandbeek (Ned) Skil – Shimano 0:49:35
51 André Greipel (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:58:06
52 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:58:54
53 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:58:57
54 Diego Milán Jiménez (Spa) Caja Rural 1:02:19
55 Lucas Euser (USA) Team Spidertech Powered By C10 1:05:41
56 Sep Vanmarcke (Bel) Team Garmin-Cervelo 1:05:50
57 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:07:07
58 Arthur Vichot (Fra) FDJ 1:07:32
59 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia Caja Granada 1:08:00
60 Enrico Magazzini (Ita) Lampre – ISD 1:10:02
61 Andi Bajc (Slo) Manisaspor Cycling Team 1:10:36
62 Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 1:10:42
63 Marek Canecky (Svk) Manisaspor Cycling Team 1:11:36
64 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:14:20
65 Gabor Kasa (Srb) Manisaspor Cycling Team 1:14:39
66 Stefan Van Dijk (Ned) Veranda’s Willems – Accent 1:17:27
67 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Andalucia Caja Granada
68 Luca Barla (Ita) Androni Giocattoli
69 Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis
70 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia Caja Granada 1:17:33
71 Rubén Reig Conejero (Spa) Caja Rural
72 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
73 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
74 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
75 Marcel Sieberg (Ger) Omega Pharma-Lotto 1:17:40
76 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 1:17:42
77 Oleg Chuzhda (Ukr) Caja Rural 1:17:43
78 Valentin Iglinskiy (Kaz) Pro Team Astana 1:17:59
79 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 1:18:05
80 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Pro Team Astana
81 Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis 1:18:08
82 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard 1:18:09
83 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:18:12
84 Allan Davis (Aus) Pro Team Astana 1:18:16
85 José Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia Caja Granada 1:18:25
86 Svetoslav Tchanliev Kirilov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 1:18:30
87 Thomas Bonnin (Fra) Skil – Shimano 1:18:44
88 Juan Pablo Forero Carreno (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 1:19:00
89 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD
90 Roman Kireyev (Kaz) Pro Team Astana
91 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
92 Bünyamin Özdemir (Tur) Manisaspor Cycling Team
93 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard
94 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
95 Salazar Hugo Sebastian Salazar Castaneda (Col) C. Es Pasion – C. De Colombia 1:19:20
96 Fabio Piscopiello (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
97 Igor Romero Etxebarria (Spa) Caja Rural
98 Alexander Riabkin (Rus) Caja Rural 1:19:31
99 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo 1:20:37
100 Juraj Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 1:20:43
101 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 1:21:38
102 Vitaliy Kondrut (Ukr) Lampre – ISD 1:21:58
103 Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo 1:23:39
104 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:23:48
105 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Saxo Bank Sungard 1:25:09
106 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ 1:25:43
107 Jean-Pierre Drucker (Lux) Veranda’s Willems – Accent 1:25:49
108 Evgeni Gerganov (Bul) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
109 Vicente David Bernabeu Armengol (Spa) Andalucia Caja Granada 1:26:18
110 Gianfranco Visconti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 1:26:21
111 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:26:25
112 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano 1:26:38
113 Evert Verbist (Bel) Veranda’s Willems – Accent 1:26:44
114 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp 1:26:54
115 Ahmet Akdylek (Tur) Manisaspor Cycling Team 1:27:08
116 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia Caja Granada 1:27:51
117 Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia 1:28:05
118 Feng Han (Chn) Skil – Shimano 1:28:53
119 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:29:37
120 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia Caja Granada 1:30:07
121 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 1:33:47
122 Will Routley (Can) Team Spidertech Powered By C10 1:34:33
123 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano 1:35:24
124 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 1:35:34
125 Lubos Pelanek (Cze) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:35:44
126 Takashi Miyazawa (Jpn) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:36:21
127 Dean Podgornik (Slo) Manisaspor Cycling Team 1:36:44
128 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
129 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi Aventis 1:37:17
130 Rob Goris (Bel) Veranda’s Willems – Accent 1:37:23
131 Wim De Vocht (Bel) Veranda’s Willems – Accent 1:38:52
132 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 1:38:55
133 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 1:41:54
134 Fatih Harmanci (Tur) Manisaspor Cycling Team 1:44:52
135 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 1:44:58
136 Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 1:45:02
137 Eric Baumann (Ger) Team Netapp 1:45:12
138 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo
139 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi Aventis
140 Cristiano Benenati (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
141 Eyup Karagobek (Tur) Konya Torku Seker Spor – Vivelo 1:45:32
142 Filippo Baggio (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 1:46:10
143 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli 1:48:52

 

 

 

 

6. Etabın Ardından Takım Sıralaması :

 

1 FDJ 82:13:53
2 Pro Team Astana 0:01:32
3 Cofidis le Crédit en Ligne 0:11:52
4 Team NetApp 0:14:16
5 Team Garmin – Cervelo 0:24:43
6 Caja Rural 0:31:09
7 Team Spidertech Powered by C10 0:39:49
8 Lampre – ISD 0:46:24
9 Team Type 1 – Sanofi Aventis 0:47:44
10 Saxo Bank SunGard 1:03:22
11 Liquigas-Cannondale 1:12:42
12 Farnese Vini – Neri Sottoli 1:15:42
13 Veranda’s Willems-Accent 1:37:13
14 Colombia es Passion – Café de Colombia 1:40:19
15 Omega Pharma – Lotto 2:07:20
16 Andalucia Caja Granada 2:12:42
17 Manisaspor Cycling Team 2:12:49
18 Skil-Shimano 2:15:56
19 Androni Giocattoli 2:32:16
20 Konya Torku Seker Spor – Vivelo 2:34:54
21 Colnago – CSF Inox 3:30:25
22 De Rosa – Ceramica Flaminia 3:33:46

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın