Çanakkale Şehitlerine Saygı 2. Bisiklet Turu

08/05/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

18 Mart Bisiklet Grubu önderliğinde organize edilen “Şehitlere Saygı Bisiklet Turu”‘nun ikincisi 23-24 Mart 2013 tarihleri arasında Çanakkale’de yapıldı. Çanakkale Valiliği, yerel yönetimler ve sponsor firmaların desteği ile gerçekleşen dev buluşmaya farklı illerden 768 bisikletli katıldı. 32 bisiklet gurubu yanı sıra ferdi katılımcılardan oluşan 768 pedal aynı anda Çanakkale Şehitlerine saygı için döndü. 23 Mart 2013 Cumartesi günü Çanakkale şehir turu yapıldı. Deniz Müzesi, Aynalı Çarşı gibi şehrin tarihi ve turistik mekanları ziyaret edildi. 24 Mart 2013 Pazar sabahı 09:00 feribotu ile Çanakkale’den Eceabat’a geçen bisikletçiler, Eceabat- Bigalı- Arıburnu- Kabatepe- Alçıtepe üzerinden Şehitler Abidesine ulaştılar. Toplam 80 km. lik parkurda gerçekleşen Şehitlere Saygı Turu, Kilitbahir Namazgah Tabyasında katılım belgesi ve anı madalyalarının dağıtılması ile sona erdi.

 

Şehitlere Saygı Bisiklet Turu’nun “benim içinlerini” şöyle sıralayabilirim;

Benim için:

– Defalarca yanlız pedal bastığım bu parkurda bu kez 768 bisiklet dostuyla birlikte olmak heyecan vericiydi.

– Bisiklet üzerinde kurulan dostlukların kalıcılığı bir kez daha kanıtlandı, yeni dostluklar kuruldu.

– Bisiklet gruplarının birlikte sürüş düzenlerine hayran kalındı.

– Her kalabalık bisiklet sürüşünde olduğu gibi zaman zaman olayın bir gezi değil yarış olduğu sanılarak hız denemeleri yapıldı, şans eseri ciddi bir kaza yaşanmadı.

– Çanakkale merkez ve tur güzergahı üzerindeki yerleşim yerlerinde, bisikletli görmeyen kalmadı diye düşünüldü.

– Bisikletin doğayla ne kadar uyumlu olduğu ve doğaya ne kadar yakıştığı bir kez daha kanıtlandı.

– Tur başlangıcında yaşanan coşku ve heyecan turun sona ermesiyle birlikte yerini tatlı bir hüzüne bıraktı, gelecek buluşmalar için sözler verildi.

– Acaba neler çektim, kayıtlar güzel mi, daha fazla mı çekseydim endişesi yaşandı.

 

Sonuç olarak Çanakkale, gerek tarihi ve manevi değerleri, gerekse doğası, sıcak kanlı insanları ve huzur veren atmosferi ile hak ettiği bir bisiklet buluşmasına ev sahipliği yaptı. Bence çok güzel ve keyifli bir buluşma oldu. Sayıları her geçen gün artan bisikletli organizasyonların Atası olarak bildiğim(yanılıyorsam düzeltin lütfen) GPA(Gökova Pedallarımın Altında) buluşmasını düzenleyen Muğla’lı arkadaşlarımız başta olmak üzere bu türden organizasyonlarını düzenleyen ve katılan tüm bisiklet dostlarına sonsuz sevgiler. Tabi ki mükemmel bir organizasyon yaparak 768 bisikleti aynı anda yollara çıkaran Çanakkale 18 Mart Bisiklet Gurubu‘na da teşekkürler, önünüzde saygı ile eğiliyorum…

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın