Çanakkale Geçilmez 11.Gün (Son Gün)

08/10/2009  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Turlar ve Organizasyonlar

 

21 Mart 2009

11 Mart günü Muğla Akyaka’dan çıktığımız “Çanakkale Geçilmez” Bisiklet Turumuzu bitirmiş bulunuyoruz. Bazen ıslak, bazen sinirli, bazen mutlu, bazen hüzünlü, bazen acı, bazen ağlayarak geçirdiğimizi turumuzun son günündeyiz.

Bizi 4 gün boyunca misafir eden Cihan AKSOY ve Nihan AKSOY’a ekip olarak; ben Serkan TAŞDELEN, Oktay TİRYAKİOĞLU ve Orhan TOZUN sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bir gün önce Orhan aramızdan ayrıldığı için bugün yanımızda yok. Nihan Ablamın her sabah olduğu gibi lezzetli kahvaltısının ardından Çanakkale merkeze gitmek için Güzelyalı’dan ayrılıyoruz. Arkamızda iki dev yüreği bırakarak. İyi ki varsınız ve iyi ki sizleri tanıdık. Size olan borcumuzu binlerce kez teşekkür etsek de ödeyemeyiz bu bir gerçek.

Ayrılmadan önce son hatıra fotoğrafını çekiliyoruz.

Güzelyalı’yı geride bırakıyoruz…

 

Fotoğraf: Cihan AKSOY
Fotoğraf: Cihan AKSOY

Akşam 18:00’de Oktay Abinin otobüsü, 19:30’da ise benim otobüsüm hareket edecek. O zamana kadar Çanakkale’de vakit geçirmek istiyoruz.

Çanakkale’nin içinden geçen dere güzel bir yer…

Emektar Yoldaş’ım yine aynı karede…

Derede ki tekneler…

Sevgili Oktay Tiryakioğlu…

18 Mart günü kalabalıktan ayrıntısı ile gezemediğimiz Çimenlik Kaleye gidiyoruz.

Kalenin dış tarafı ve önünde bulunan tarihi savaş arabaları…

Varol Bisiklet sahibi Murat VAROL ile birlikte gezmeye başlıyoruz bu defa Çanakkale’yi. Şehri kuş bakışı izleyebileceğimiz bir yere çıkıyoruz. Bir süre seyre dalıyoruz…

Ardından Murat Abiden ayrılıyoruz ve yemek için bir lokantaya gidiyoruz. Midye tavalarımızı yerken Oktay Abinin arkadaşı Bayram ile buluşuyoruz. Birlikte yemeklerimizi yedikten sonra, güzel bir yerde çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından Oktay abinin otobüsünün hareket saati yaklaştığı için otogara doğru hafif yağan yağmur altında ilerlemeye başlıyoruz. Yol üzerinde “ERDAL KÖFTE” de çalışan bir abimiz bizi durduruyor ve kendisininde bisiklet sevdalısı olduğundan bahsediyor. Önümüzde ki plakayı okuduktan sonra gerçekten Muğla’dan mı geldiniz “helal olsun valla” diyor. :) Kendi bisikletini bize gösteriyor ve ardından köfte yemeden göndermem diye ısrar edince ekmek arası köfte hazırlıyor bize. Tekrar teşekkür ediyoruz ve ayrılıyoruz yanından.

Bayram Abi ile Oktay Abi’yi uğurluyoruz…

Yapayalnız kalıyorum bu dakikadan sonra. Bende otobüsümün hareket saatini bekliyorum ve 19:30’da Çanakkale’den ayrılıyorum…

Turumuz sırasında bizleri yalnız bırakmayan, gerek telefon ile, gerek ferdi yanımızda bulunan dostlarımız; Abdullah PEKEL, Ali KIRBAŞ, Altan KALAY, Aylin KOÇ, Bülent BENLİ, Cihan AKSOY, Deniz ÇETİNKAYA, Dilek BULUT, Esra TİRYAKİOĞLU, Feyyaz ALAÇAM, Gökhan TOPSAKAL, Hakkı Can DEMİREL, İrfan CAN, İsmail AKMAN, Kevser SERİ, Muhlis DİLMAÇ, Murat SAKAL, Murat VAROL, Nedret GÜNAYDIN, Nihan AKSOY, Ozan ŞAHİN, Pınar TEPE, Serkan ÖNHAN, Serkan REBİŞ, Soner SARIHAN, Songül Efsa KETHÜDA, Tolga GÖK, Tuğrul MUTLU ve Zeliha ÖZKARA’ya SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ…

Sevgi ve Saygılarımızla…

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın