Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışı Başvuru Tarihi Belirlendi.

26/07/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

   

        Çanakkale Rotary Kulübü’nün her yıl 30 Ağustos’ta gerçekleştirdiği ve geleneksel hale gelen ve bu yıl 24’üncüsü koşulacak olan “Çanakkale Boğazını Yüzerek Geçme Yarışması”nın başvuru tarihleri belli oldu.

(Fotoğrafta; geçen yıl Genel Klasman Birincisi Dursun SARU)

1 Ağustos 2010 tarihinde başlayacak olan yarışma başvuruları, Çanakkale Rotary Kulübü’nün resmi sitesinden gerçekleşecek. http://www.canakkalerotaryclub.org/YuzmeHakkinda.aspx

(Fotoğrafta;geçen yıl 14-18 y-Yaş Gurbu Birincisi Fatih AZRAK)

        Yarışma, Avrupa yakasındaki Eceabat arabalı vapur iskelesinin birkaç yüz metre ilerisindeki kumsaldan başlayıp, Çanakkale arabalı vapur iskelesinin birkaç yüz metre ilerisindeki Çimenlik Kalesi’nde son bulmakta. Mesafe 3,5 deniz mili’dir. Akıntının sizi sürükleme ihtimaline karşı hafif bir yay çizmeniz gerektiği için, yaklaşık 7 km’lik  bir mesafeyi yüzmeniz gerekmektedir. Yarışma için öngörülen azami bitirme süresi 90 dakika olarak kabul edilmekte. Bu süre içinde yarışmayı tamamlayamayan sporcular, diskalifiye edilerek takip botlarına alınacaktır.

(Fotoğrafta; geçen yıl 41-45 Yaş Grubu Birincisi Can KOŞAY)

        Geçtiğimiz yıllarda her yaş gurubundan yerli yabancı bir çok sporcunun katılmış olduğu bu güzel ve anlamlı yarışma, başta Çanakkale Rotary Kulübü ve sponsorlarının başarılı organizasyonları sayesinde sorunsuz ve şenlik havasında gerçekleşmiştir.

 

 

 

        Spor ve sporcunun yanında olan bu türden organizasyonların artması dileğiyle. Katılımcılara şimdiden başarılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın