Adım Adım Doğu Karadeniz Turu-2 (Kara Göl – Artvin)

12/08/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme ), Turlar ve Organizasyonlar
29 TEMMUZ 2011

 

 
Sabah erken kalkıp bisikletimi termiksantaral tesislerinde bırakarak bir dolmuşla  Hopa Çarşısına gidip,kahvaltı yaptıktan sonra doğru Borçka dolmuşlarının kalktığı yere gittim.
Henüz hiç bir dolmuş gelmemişti. Otostop yapmağa karar vererekhemen önümden geçmekte olan bir  arabaya el kaldırdım oda beni aldı. Şöför Borçka’ya pazara gidiyormuş 1860 metre yüksekliğindeki Can Kurtaran Gediğini aşarak 40 km sonra Borçka’ya  vardık. Şöför BeniBorçka’da bıraktı. Orda Kara Göl’e gitmek için  turla gelenleri KaraGöle götüren minibüs kooparatifinin başkanı Şeref Bey’le tanıştım sağolsun beni misafir etti ve Bamtur’un misafiri olarak tarihi  Borçka  Köprüsü’nü  geçerek  Kara Göl’e gittik ve döndük . Yol epeyce bozuktu. Daha sonra yine Borçka’dan otostopla  Çoruh Vadisini geçip Artvin’e vardım. Benigötüren arkadaşlar Artvinin girişinde aşağıda köprü başında bıraktılar.
Bir şehir içi minibüse binerek virajlı bir yolu tırmanarak şehrin enyüksek tepesine çıktım ve ordan aşağıya yürüyerek  fotoğraf çekerek vegezerek şehir merkezine indim. Öğle yemeği olarak Çavuşoğlu Döner  Evinde çok lezetli kuzu döner, pilav üstü fasulye ve sütlaç yedim. Dahasonra ordan ayrılarak aşağıya doğru inmeye ve fotoğraf  çekmeye devamettim. Oto gar’ bölgesine geldiğimde Hopa’ya hareket etmek üzere olanbir minibüse binerek Hopa’ya döndüm. Akşamleyin  Hopa’da tanıştığım Beko Bayi Fahrettin kardeşimin Aspirin Pide ve Aş Evi’nde  bana muhakakyememi tavsiye ettigi aspirin pideyi yedim. Daha sonra termik santral tesislerine dönerek istirahata çekildim.
Borçka Yolu
 
Cankurtaran Geçidi
Çerçeveden Görüntü
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın