9 Eylül Kurtuluş Yol Koşusu – Yapıldı

07/09/2010  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

İzmir Belediyesinin her yıl düzenlemiş olduğu geleneksel  “9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Yol Koşusu” yarışı bu yıl 5 Eylül tarihinde gerçekleşti.

Geçtiğimiz günlerde yarışma öncesi 20 km olarak seçilen parkur, sonradan Konak Vapur İskelesi ve Üçkuyular Arabalı Vapur İskelesi arasında sahil yoluna paralel yürüyüş bandında koşulmak üzere 10.5 km olarak değiştirildi.Yarışma sonrasında sporcuların GPS cihazları ile yaptıkları ölçümlerde 10.5 km olarak belirlenen parkurun aslında 12 km olduğu görüldü.

3’ü yabancı uyruklu 105 bay, 33 bayan yarışmacının kayıt yaptırdığı organizasyonda her yaş gurubunda spor sevdalısı katılımcılar, Saat 8:30’ da Konak Vapur İskelesi önünde toplanmaya başladı.

Eylül ayı olmasına rağmen İzmir’in sıcak yaz günlerini aratmayan güneşli bir havada koşulacak olan yarışın start’ı saat 09’da verildi.

Start’ la birlikte güneşi arkalarına alan sporcular gidiş hattında rahat bir tempoyla koşarken, dönüş hattında karşıdan gelen güçlü UV. ve sıcak zorlayıcı bir etken oldu.

Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı  yarışma 1 saat 20 dakikanın sonunda en  son yarışmacının bitiş çizgisine gelmesi ile sonuçlandı. Erkekler kategorisinde Ankara Karagücü ‘nden Aytekin ŞAHİN birinciliği kucaklarken, kadınlar kategorisinde Fenerbahçe’den Dudu KARAKAYA aldı. Organizasyonda emeği geçen İzmir Büyük şehir Belediyesi ve katılan tüm sporcu dostlarımızı canı gönülden kutluyoruz.

Erkekler Genel Klasman İlk 3
1.    Aytekin ŞAHİN….…Ankara Karagücü
2.    İdris GÜLEŞ………….Mardin Atletizim
3.    Mustafa ARSLAN…Ege Üniversitesi

Kadınlar Genel Klasman İlk 3
1.    Dudu KARAKAYA……….Fenerbahçe
2.    Alev YURDUSEVEN……Bursa B.Şehir Bld.
3.    Saliha ERTER……..………İzmir B. Şehir Bld.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın