8. Runtalya Maratonu’na Birkaç Gün Kala

01/03/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Runtalya Maratonu Yarış Direktörü Nergiz Gürler Büyüksungur, Manavgat ilçesine bağlı Evrenseki beldesinde Commodore Elite Otel’de düzenlediği basın toplantısında, maratona yurt içi ve yurt dışından şu ana kadar 3 bin 820 sporcunun kayıt yaptırdığını söyledi.

Büyüksungur, yarışmaların 42 kilometrelik maraton, yarı maraton, 10 kilometrelik halk koşusu, tekerlekli sandalyeli engelliler koşusu, halk koşusu, yüksek topuk koşusu ve minik adımlar koşusu olarak 7 kategoride yapılacağını kaydetti.

 

 

Runtalya Maratonu’nun bu yıl da, geçtiğimiz yılda olduğu gibi Cam Piramit önünden başlayıp aynı noktada biteceğini bildiren Büyüksungur, ”Bu yıl 42 kilometrelik maratonda sporcular Atatürk Caddesi, Işıklar, Eski Lara Yolu, Fener, Lara Becah sahil yolu ve Lara’ya kadar uzanan güzergahta koşacak ve başlangıç noktası olan Cam Piramit’te koşuyu sonlandıracak. 2 Mart’ta koşulacak TerraCity AVM Halk Koşusu için de şu ana kadar 2 binin üzerinde kişi kaydını yaptırdı” dedi.

 

 

Büyüksungur, geçen yıl ”Runtalya Yüksek Topuk Koşusu”nun büyük bir ilgi gördüğünü dile getirerek, bu yıl da yarışmanın Runtalya’ya renk katacağını söyledi. Yarışmayı 100 kişi ile sınırlandırdıkları, yarışma için şu ana kadar 80 kişinin kayıt yaptırdığını bildiren Büyüksungur, kontenjanın kısa sürede dolacağına inandığını kaydetti.

 

 

Bu yarışa daha önce katılmamış olup fikir edinmek isteyenler ile yarışa dair detayları hatırlamak isteyenler, geçtiğimiz yıl düzenlenen 7. Runtalya Maratonu haberimi okuyabilirler. Geçtiğimiz hafta 33.sü düzenlenen

Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu’nun aksine Runtalya’da her bir katılımcı için elektronik çip uygulaması yapılıyor. Bu sayede ne Trabzon Yarı Maratonu’nda yaşandığı gibi başlangıç çizgisinde itiş kakışlar oluyor, ne de haksız iddialarda bulunabiliyor.

 

 

Ülkemizin sadece 2 maratonundan biri olan ve istikrarlı bir şekilde her yıl devam eden Runtalya Maratonu için kayıtlar, 25 Şubat 2013 saat 17:00’de sona ermişti. Hala koşma hevesi olanlar için halk koşusu kayıtları devam etmekte. Tabi koşucuların heyecanına ortak olmak için yarış alanına gelip destekleyebilirsiniz de. Yarışa katılanlar ve seyirciler olarak yarışa dair izlenimlerinizi mutlaka bekliyoruz. Herkese başarılar!


Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın