21. Uluslararası Alanya Triatlonu Avrupa Kupa Finali Yaklaşırken

24/10/2011  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )


 

 

İlk kez 17 Ekim 1991 yılında koşulan ve ülkemizde gerçekleştirilen ilk resmi ve uluslararası yarışma niteliğini taşıyan “Uluslararası Alanya Triatlonu” bu yıl 21. kez koşulacak. 

 

Bu yıl hafta içine denk gelen yarışlar, 2 Kasım tarihinde koşulacak. “21. Uluslararası Alanya Triatlonu”, bu yıl “Avrupa Şampiyonası” finali yarışı olma niteliğini taşıyan önemli bir yarış.  

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda “Elit Erkekler ve Elit Kadınlar” kategorisi yanında “Genç Erkekler ve Genç Kadınlar” ve de “Yaş Grupları” kategorilerinde katılmak mümkün. 

 

 

 

 

 

Bu yıl ki yarışlara katılabilmeniz için 50 Euro katılım ücreti ödenmesi gerekiyor. “Türkiye Triatlon Federasyonu” TTF 2011 vizesi olan lisanslı sporcuların, en geç 25 Ekim 2011 mesai saati bitime kadar federasyona bu yarışa katılacağına dair isim listelerini fax’ lamaları halinde bu ücretten muaf olacaklar. Aksi takdirde bireysel katılımcılar bu ücreti ödemek zorundalar.

 

Federasyona başvuruda bulunan sporcuların yapması gereken bir diğer işlem ise www.alanyacup.com sitesinden girerek  “online” kayıt formunu doldurmak.

 

Bu yıl yarış parkurunda geçtiğimiz yıllardan farklı olarak belirgin iki değişiklik mevcut. Biri yüzme etabı start’ı, diğeri ise koşu parkuru.

 

Yüzme start’ ı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi belediye binasının önündeki kumasaldan koşarak suya giriş şeklinde olmayacak. Bu yıl ki start, kurulmuş olan geniş bir iskele üstünden suya atlayarak gerçekleşecek.

 

 

Bisiklet parkuru aynı olmakla beraber elitler parkuru biraz daha kısa turlayarak 6 tur üstünden geçerken, yaş grupları aynı parkurun dönüşünü daha ileriden Güneş Otel’ in önünden geçerek 4 tur üstünden tamamlayacaklar.  

 

 

 

Bu yıl ki diğer değişikli olan koşu parkuru güzergahı da değiştirilmiş. Koşu parkuru geçtiğimiz yıl olduğu gibi mendireğe giden yolda olmakla birlikte mendireğe sapmayıp tam ters istikamette çarşı içine doğru yönlendirilmiş. Amaç görselliği arttırmak. 

 

 

Çok sayıda yerli ve yabancı sporcunu katılması beklenen “Avrupa Kupası Finali” nin çok renkli ve heyecanlı geçeceğine şimdiden kesin gözüyle bakılabilir. Ülkemizdeki en eski ve ilk resmi triatlon yarış olan “Uluslararası Alanya Triatlonu” organizasyonun sorunsuz, sporcular için de keyifli bir yarış olmasını diliyoruz.

 

Hazırlayan: Alpay AKHUN

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın