2013 Türkiye Zamana Karşı Şampiyonu Torku Şeker Spor’dan Bekir Baki Akirşan

20/06/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Niğde’de gerçekleşen 2013 Türkiye Şampiyonasının ilk gününde Büyük Erkekler(19 yaş üstü) Türkiye Şampiyonasının 30 kilometrelik zamana karşı parkurunda Torku Şeker Spor takımından Bekir Baki Akirşan 39 dakika 15 saniyelik derecesiyle günün en seri performansını çıkarttı. 2013 Tour of Turkey galibi Mustafa Sayar(Torku Şeker Spor) 27 saniyelik zaman farkı ile günün en hızlı ikinci ismi olarak 2013 Türkiye Zamana Kaşı ikincisi oldu. Türkiye üçüncülüğünü ise Kocaeli Brisa Spor’dan Ferit Şamlı aldı.

 

 

2013 Türkiye Şampiyonası, yarış takvimine göre Çorum’da yapılması planlanıyordu. Ancak, üniversite sınavları sebebiyle emniyet müdürlüğünden güvenliğin sağlanması aşamasında yeterli destek verilemeyeceğinin belirtilmesi üzerine şampiyona için yeni, ev sahipliği yapacak şehir araştırmasına başlandı. 10 kadar şehir ile yapılan görüşmelerde benzer cevaplar alınması sonucunda Niğde, şampiyonaya ev sahipliği yapmak üzere ikna edildi. UCI kuralları gereği, Haziran ayı sonuna kadar yapılması gereken Şampiyona mücadelesi için son anda Niğde’nin belirlenmesi ufak aksilikleri beraberinde getirdi.

 

Programa göre 33 kilometrelik parkurda gerçekleşmesi planlanan büyük erkekler zamana karşı mücadelesinde, yolun bozuk olması parkurun kısaltılmasına sebep oldu ve 15 kilometrelik parkurun gidiş-geliş mesafesinde, 30 kilometrede gerçekleşti. 2012 sezonunda Torku Şeker Spor renklerine katılan 01.11.1991 doğumlu, 21 yaşındaki Bekir Baki Akırşan, tecrübeli sporcuları geride bırakan derecesiyle büyük sürpriz yaptı. Bekir Baki Akırşan,”Bir sene boyunca hocam ve antrenörlerim yardımıyla Türkiye Şampiyonasına odaklandım ve bu sezon ki hedefim buydu. Allah nasip etti ve kazandım. Takıma şampiyonluğu kazandırdığım için çok mutluyum. İlk kez şampiyonluk ünvanı kazanmamın yanı sıra Torku Şeker Spor’da ilk galibiyetim zamana karşı şampiyonluğu oldu. İnşallah devamı da gelecek.”. dedi.

 

Yarın yapılacak Türkiye Yol Şampiyonası için, Bekir Baki Akırşan “Takım olarak, yol yarışında şampiyonluğu almak için çalışacağız. Hepimiz bir bütünüz. Bizim için şu ya da bu kişi kazanacak demek yanlış olur. Kim hazırsa, kim formdaysa hepimiz asılacağız ve şampiyonluğu takıma katmaya çalışacağız.” dedi.

 


 

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın