20. Alanya Yüzme Maratonu Yapıldı

13/10/2012  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

 

Bu yıl 20.’si düzenlenen Alanya Yüzme Maratonu, gerçekleştirildi. Son ana kadar kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışta birincilik Polonya’dan Adam Glogowski’nin oldu. İkinci sırayı Rus Geogry Kaurov alırken, 3.’lük İzmir’li genç yüzücü ve bu yıl ilk kez triatlona katılan Emre Civan’ın oldu. 

 

 

 

 

22. Alanya Triatlonu’nun sona ermesinin ardından sıra yüzme maratonuna gelmişti, triatlon müsabakalarından 2 gün sonra gerçekleştirilen maratonun kayıtları yarış sabahı gerçekleştirildi. Bu sene katılımın oldukça yüksek olduğu yarışa 200’e yakın sporcu kayıt yaptırdı. Yarış sabahı Alanya’da yağış başlaması ve denizin açıklarında yıldırımların gözlemlenmesi maraton sırasında sporcuların rakiplerinin yanı sıra büyük dalgalarla ve kötü hava koşullarıyla da mücadele edeceği beklentisi yaratsa da korkulan olmadı ve yarışın startına yakın yağış durdu ve hava da biraz daha düzeldi. 

 

 

 

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Galip Dere Plajı’nda start verilen yüzme maratonunda sporcular Alanya Kalesi’nin etrafından dönerek limanın yanındaki Triatlon start platformu üzerindeki bitiş alanına doğru toplam 5 km yüzdüler. Yarışmaya Polonya, Rusya, Ukrayna, Kazakistan’dan gelen katılımcılar ve Türkiye içerisinden yüzme maratonuna katılmak için gelen sporcuların yanı sıra bir çok Türk ve yabancı triatlet de katıldı.

 

 

Start alanında yarışmacıların isimlerinin okunmasının ardından, heyecanlı bekleyiş başladı. Start kornasının çalınmasıyla Danlyo Sapunov hızlı bir başlangıç yaptı ve onun arkasında küçük bir grup oluştu. Geçilen 5 km’nin ardından Türk yüzücü Emre Civan, yanındaki 3 sporcuyla birlikte bitişe geldi. Aslında ilk olarak platformun merdivenlerinden tırmanmaya başlasa da arkadaki sporcunun ayağını çekmesiyle tekrar suya düştü, bu sırada Polonyalı yüzücü Adam Glogonwski çip okuma alanında ilk geçerek 1:00:18,3 ile  ilk sırayı aldı. Geogary Kaurov 1:00:19,7’lik derecesi ile  ikinci sırayı alırken düştükten sonra hemen toparlanan Emre Civan 1:00:21,6’lık derecesiyle , Krill Goldavsky (1:00:22,0)’nin hemen önünde 3. sırayı elde etti. Ancak yapılan hareket dolayısyla mutlak bir birincilikten oldu. 

 

 

Elit bayanlarda ise triatlonda 4. sırayı elde eden Irina Absyova 1:04:52 ile bu sefer başardı ve altın madalyanın sahibi oldu. Yine başka bir Rus sporcu Daria Iluridze 1:06:55 ile gümüş madalya kazanırken, Anastasia Chernenko 1:07:07 ile bronz madalyanın sahibi oldu. 

 

 

Yarışma sonuçları için lütfen tıklayınız.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın