2. Seferihisar Yavaş Bisiklet Şenliği’ ne Saatler Kala

14/12/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

3000 yıllık bir tarihe tanıklık etmek, tarih ile bisiklet sporunu birleştirmeye hazır mısınız? O zaman 2. Seferihisar Teos Yavaş Bisiklet Şenliği tam olarak size göre.

 

Türkiye’ nin CittaSlow yani Yavaş Şehir ünvanını alan ilk yerleşim merkezi olan Seferihisar’ da, bu hafta sonu kelimenin tam anlamıyla bir bisiklet şenliği yaşanacak. Bisiklet Ajans‘ ın da katkılarıyla yapılacak olan bisiklet şenliğinde birbirinden ilginç sürprizler de katılımcıları bekliyor olacak. Cumartesi günü Seferihisar Köyleri ve Tarihi Güzellikleri Turu ile start alacak organizasyon akşam yeşillikler içerisindeki Serkan Yıldız konseri ile devam edecek. Pazar günü ise yapılacak macera yarışı ile heyecan doruğa çıkacak.

 

Kamp Alanı

 

M.Ö 1000 yılında Giritliler tarafından kurulduğu tahmin edilen Seferihisar’ ın Teos bölgesinde yapılacak olan organizasyonda, katılımcılar tarih, deniz, doğal güzellikler ve bisiklete doyacak. Özellikle mandalina ve zeytin ağaçlarının içerisinde yer alan kamp kurulacak olan bölgenin tarihsel dokusu bisiklet severlerin keyif dolu bir hafta sonu geçirmelerini sağlayacak.

 

 

Kendi çadırlarını, uyku tulumlarını ve matlarını yanlarında getirecek olan katılımcılar, deniz kenarında zeytin ağaçlarının arasında kamp yapma keyfini yaşayacaklar. Ayrıca pazar günü yapılacak olan macera yarışının parkuru da yine tarihi dokunun tam içerisinden antik tiyatronun olduğu bölgeden geçeceğinden dolayı, katılımcılar görselliği yüksek bir parkurda, birbirleri ile mücadele etme şansını yakalayacaklar.

 

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’ in de katkılarıyla gerçekleştirilen 2. Seferihisar Bisiklet Şenliği bu hafta sonu bisiklet severleri Seferihisar’ a bekliyor. Sınırlı sayıdaki kontenjanda yer almak için bizlerle Facebook sayfamızıüzerinden iletişime geçmeyi unutmayın. Ayrıca Macera Yarışı’ nda sorulacak olan sorular güncellenecektir. Güncel sorulara ulaşmak için bizi takip etmeye devam edin.

 

2. Seferihisar Yavaş Bisiklet Şenliği Sponsorları:

BİSAN

Teos Doğa Sporları Grubu

Lagoon Bicycle

Cyclingtr.com

Hermes Bisiklet

Nuh’ un Ankara Makarnası

Bisiklet Ajans

Kadans Bisiklet

KessBike

 

Macera Yarışının Yapılacağı Parkurdan Kareler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etkinlikte Dağıtılacak Olan Hediyelerden Bazıları İse Şöyle;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın