2 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Yeniden Boğaz Köprüsünden Geçiyoruz

22/05/2013  //     //  Genel Duyuru ve Haberler ( Bisiklet, Triatlon, Atletizm, Yüzme )

 

2 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerinden İstanbul harika bir Pazar günü aktivitesi ile pedalları Dünya için çevirecek. “Dünya için; iklim değişikli, sağlık, çevre, tasarruf, ulaşım için bisiklet yolları istendiğinin görülmesini istiyoruz.” sloganı ile çevrilecek pedalların katılımı ise oldukça fazla. 2001 yılında ilk kez  Bisiklet Sevenler Derneği, Murat Suyabatmaz sponsorluğunda Boğaz Köprüsünü 1.500 kişiyle geçmişti. 2010 yılında 3.500 kişinin katıldığı Dünya çevre günü projesinde 2012’de katılımın 5.000’i geçen katılımcıyla gerçekleşmişti. Bu yıl ise çığ gibi büyüyen geleneksel Dünya Çevre Günü Etinliği‘ne 10 bin bisiklet kullanıcısının katılması bekleniyor.

 

Bu yıl Avrupa Birliği‘nin,
Birleşmiş Milletler‘in ve Bisikletliler Derneği Sponsorlarının daha fazla desteği ile daha
başarılı daha büyük bir etkinlik hedefleniyor. Hal-i hazırge geçen yıl ki etkinlik dahi günlerce gündemini korumuştu. Bu yıl daha da büyüyen geleneksel geçiş için, Türkiye genelinde gösterilen ilgisi hayli yüksek. Detayları ve sürprizleri ilerleyen günlerde netleşecek olan geleneksel Boğaz Köprüsü geçişi için Bisikletliler Derneği Facebook sayfasından veya aktivite linkinden (Buraya tıklayınız) ulaşabilirsiniz. Tweetleriniz için hashtag:
#BisikletleBoğazKöprüsü

 

Siz de 2 Haziran Pazar gününün, güzel sabahında ve Boğaz Köprüsünün muhteşem manzarasında 10.000 bisiklet sever dostunuz ile aynı duyguları yaşayarak Dünyamız için pedal çevirmek isterseniz bekleriz. Taksim’de sabah buluşarak yine aynı güzergah geçilecek. Taksim’den 1.Köprüye yönlenecek ve Boğaz Köprüsünün güzelliklerini bisikletle soluyacağız. Tahmini 18 kilometrelik parkur yine Harem’de sona erecek.

 


Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın