UCİ’ den İnteraktif Eğitim İle Anti-Doping Sertifikası

02/10/2009  //     //  Antrenman, Sağlık, Beslenme, Doping

 

Paylaş

 

UCİ yine bir yenilik haberini duyurdu. Herhangi bir yarışa giren, her seviyedeki sporcuya hitap eden bir interaktif eğitim girişimi gerçekleştirdi. Günümüze kadar bilinçli yapılan dopinglerin yarattığı sansasyon bir yana bilinçsizlikle yapılan dopinglerle de bir çok sporcu ban cezası alarak ya emekli olmuş ya da geri dönse dahi eski performansını sergileyememiştir.

 

UCİ bu aşamada interaktif eğitim ile bu soruna çözüm bulmuş. Bilinöli yapılan dopingin sağlığa zararlarını video ve canlandırmalarla sporculara anlatmış ve her bölüm için sorular ile doğruyu öğretmeyi hedeflemiştir. Ben testi tamamladım ve oldukça başarılı bir çalışma olduğu kesin. UCİ nin doping hakkında doping kontrolleri sırasında sporcuların ne yapacağı nelere dikkat edeceği, doping kuruluna sporcuların verecekleri bilgilerin önemi, WADA listesinde yer almayan ilaç isimlerinin içerikleri hakkında bilgilendirme yapılarak WADA listesinde ismi olmayan ama içeriği sebebi ile yasaklı ilaçlar kategorisine girmesi sebebi ile doping sayılan ilaçların içerik nitelikleri hakkında bilgi verilerek klüp doktorlarından öte sporcuların bilinçlendirilmesini hedeflemişler ve başarılı bir çalışma ortaya çıkartmışlardır.

 

Eğitim süresi içerisinde bisiklet sporcusunun bilmek isteyeceği ve/veya bilmesi gereken herşeyi bulacaksınız. Eğitimi tamamladığınızda UCİ AKADEMİ Sertifikası alıyorsunuz. Günümüz teknolojisinin etkin kullanımı ile başarılı bir eğitim yöntemi. UCİ Akademi eğitim programına http://www.truechampionorcheat.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın