Bisiklete Binerek Kilo Verilir mi? Bölüm 2

25/01/2014  //     //  Antrenman, Antrenman, Sağlık, Beslenme, Beslenme, Sağlık

Bir önceki yazımızda, vücudumuzdaki fazlalıklardan kurtulmak için yapılan genel yanlışlıklardan ve bisikletin kilo vermeye nasıl yardımcı olabileceğinden bahsetmiştik.
Bu yazımızda değineceğimiz konu başlıkları ise şöyle olacak.

 • Alacağımız veya sahip olduğumuz bisiklet hangi özelliklerde olmalı?
 • Bisiklet kullanmak için nelere ihtiyacımız var?
 • Yolculuğumuz öncesi, yolculuk sırasında ve sonrasında nasıl beslenmeliyiz?
 • Kilo vermek için nasıl bir antrenman programı izlemeliyiz?

Yazının devamını okumak için lütfen tıklayın.

Yazar Hakkında :

3 yorum to “Bisiklete Binerek Kilo Verilir mi? Bölüm 2”
 • Ozgur
  13 Temmuz 2014 -

  Merhaba,

  öncelikle güzel özgün makaleleriniz için teşekkür ederim. Şöyle bir model buldum. http://www.tchibo.com.tr/erkek-trekking-bisikleti-p400049316.html Ancak taşıma kapasitesi için 120 diyor benim kilom yaklaşık 130. İlk zamanlar sadece spor için binip sonra uzun turlara çıkmak istiyorum. Acaba Fikriniz nedir sizce tercih edebilirmiyim bu bisikleti?

  Fikirleriniz benim için önemli biran evvel cevabınızı bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden böyle bir site oluşturduğunuz için.

  • Özgür Bey Merhabalar,
   Öncelikle şunu belirtmek isterim; bisiklet bisikletciden alınır. İşi sadece bisiklet olmayan firmalar, hem size doğru düzgün servis hizmeti veremez, hem de istediğiniz gibi bilgilendirme yapamaz.
   Belli bir marka ve model üzerinden bizim yorum yapmamız uygun olmayacağı için, bu bisiklet olur veya olmaz dememiz mümkün değil. Bulunduğunuz şehirde işi sadece bisiklet olan bir firmaya giderseniz, size yardımcı olacaklardır.

  • burak
   19 Temmuz 2014 -

   merhaba
   aynı sorunu ben de yaşadım. kiloma göre bisiklet bulmak. hemen hemen 130 kilo iken (bir ay önce) sedona 720 aldım. gayet güzel taşıdı beni. şu an 117ye düştüm. diyetle birlikte bisiklete binmeye çalışıyorum. seni de taşıyacaktır.

   hocam sitenizdeki yazıları dikkatle okudum. uygulamaya çalışacağım. benim en büyük sorunum sigara. bırakmaya çalışıyorum ve bırakacağım. bazen yokuşlarda öldürüyor beni. nabız alıp başını gidiyor. çatlayacak gibi olsam da bırakmamaya çalışıyorum. bu durumda ne yapabilirim.

   çok teşekkürler

Bir Yorum Yazın