Bradley Wiggins, Lance Armstrong’a Ateş Püskürdü

27/11/2012  //     //  Antrenman, Sağlık, Beslenme, Doping

 

 

2012 sezonunda, performansı ile bisiklet dünyasında büyük sükse yaratan, son Tour de France ve zamana karşı Olimpiyat şampiyonu olan Bradley Wiggins, doping skandalıyla uzun süredir kamuoyunda yer alan Lance Armstrong ile ilgili çapıcı açıklamalarda bulundu.

 

Bir magazin dergisine verdiği röportajda kendisinin Lance Armstrong’dan daha hızlı olduğunu söyleyen Wiggins, “Bir şekilde ortaya çıkan doping skandalı, benim bu sezon yaptıklarımı gölgeledi. Armstrong’ un başarısı yalanlar üzerine kurulmuş. Ona ve kendime baktığımda, turların hiçbirini adilce kazanmadığını görüyorum. Belki de bu süperinsan bisikletçi, ama asla benim olduğum kadar iyi bir bisikletçi olmadı. Bu da benim, kazandığım zaferler hakkında gurur duymamı sağlıyor.” dedi.

 

 

Team Sky’ın başarılı ismi Wiggins, geçtiğimiz günlerde evinin yakınlarında antrenman sırasında bir trafik kazası geçirmiş ancak, kısa sürede toparlamıştı. Şu anda Wiggins takımı ile birlikte, İspanya’da bulunan Akdeniz’in güzel adası Mallarco’da sezon öncesi hazırlık kampında bulunuyor. Bu arada Team Sky böylesine güzel bir adada kamp yaparken, Astana takımı Slovakya’da bulunan eski bir askeri kampta antrenman yapıyor. İki takımdan hangisinin yaptığı hazırlık kampı daha etkili olacak, bunu da önümüzdeki sezon bizlere gösterecektir.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın