Triatlon İçin En İyi Enerji Jeli

27/06/2013  //     //  Antrenman, Sağlık, Beslenme, Beslenme

 

1 CNP Elite HydroMax Gel
£2
cnpprofessional.co.uk

CNP’nin ananaslı jelinin verdiği ilk tat patlaması, bize tropikal his vermekten ziyade tahammül edilemeyecek endişesine soktu fakat Team Sky ve British Cycling tarafından geliştirilmiş izotonik karışım, tadını çabuk kaybettiğinden bir sorun teşkil etmiyor. Birkaç vitamini de ihtiva etse de hala fiyatı yüksek bir jel.

Puanı 3/5

 

 

2 PowerBar PowerGel Hydro
£1.60
powerbar.com / powerbar.co.uk 
PowerBar’ın izotonik jeli 2:1 oranında maltodekstrin:fruktoz karışımından imal, bu da ister sabahın köründeki yüzmeniz için bir kahvaltıyı kaçırmış olun veya uzun bir koşu ya da sürüşte gücünüzü korumak isteyin, size ideal bir yakıt sağlıyor. Kolay açılan paket, sizi yormuyor ve bir içecekle midenize indirirken kolay ilerleyecek kadar sıvı kıvamda. İçeriğindeki 50mg kafein sizi canlı tutmaya devam edecektir. Gerçi çok sentetik, asidik olan tadı birçok test deneği için damak tadının sınırlarını zorlayan nitelikteydi.

Puanı  3/5

 

 

3 SiS GO Isotonic Gel
£1.29
scienceinsport.com

Orijinal izotonik jel, yuttuktan sonra su yudumlamak için perişan olmadığınız ve vejetaryen uyumlu anlamına geliyor. Ne kötü ki jeli hızlı bir şekilde tüketebilmek için pakedi tamamen açmak gerekiyor. Bu yüzden jelin içeriğini bir mataraya aktarmak iyi bir fikir olacaktır. Boyutuna göre sağladığı enerji düşük. Çoğu maltodekstrin karışımı demek, çok yumuşak ve ideal enerji aktarımı anlamına geliyor bu yüzden Sis marka jeller bütün yoğunluklarda iş görüyor. Tadı uzun süreli aktiviteler için yeterince yumuşak ve fiyatı iyi.

Puanı 4/5

 

 

4 MuleBar Kicks Fast Natural Energy Gel
£1.50
mulebar.com

MuleBar’ın kancalı kapağa sahip olan jeli küçük boyutlarda, açması kolay ve her bir pakette etkileyici miktarda enerji barındırıyor. Tamamiyle organik de. Doğal aromalar, düşük yoğunluklarda cezbedici fakat % 40 meyve suyu konsantresi ve esmer pirinç şurubu karışımı, sisteminize çok büyük bir etkide bulunuyor. Bu da, sıcak ve zor koşullarda fazlasıyla hasta edecek kadar tadının gücü ve şeker seviyesi itibariyle ürünü büyük bir yarışa/antrenmana gitmeden önce denemeyi zorunlu kılıyor

Puanı 2/5

 

 

5 Zipvit ZV7 Energy Gel

£1.49
zipvitsport.com

Paket, bir izotonik jel sunuyor. Yapışkan şampuan yoğunluğu, su ile tüketimini zorunlu kılıyor. Aynı fiyat aralığındaki diğer markalara göre 2:1 oranında maltodekstrin/şekerin 2 katını sunan paket, fiyatına göre harika. Şekerli tadı ve hızlı enerji aktarımı, düşük yoğunluklarda dikkatli kullanım gerektiği anlamına geliyor. Yarısı tüketilmiş pakedin ortalığı kirletmesi, arka cepte kullanımdan ziyade matarada kullanıma daha uygun olduğunu gösteriyor.

Puanı 4/5

 

 

 

 

6 High5 IsoGel
£1
highfive.co.uk

Boyutundan tahmin edebileceğiniz gibi, High5’ın Isogel’i hemen bunu içtikten sonra su şişesini deliler gibi aranmayacağınız türden bir karışım. Aktivite esnasında açması en kolay jel değil fakat maltodekstrin ve glikoz karışımının enerjiyi dağıtması yeterince yumuşak olduğundan şeker konusunda aniden tepe ve taban noktasına ulaştırmıyor. %15’lik meyve sulu tarifi işe yarayan bir şekilde doğal bir tad vermiş, yuttuktan sonra yapışkan his yoksa da birkaç tane aldıktan sonra kalbinizin yanmasına sebep olabiliyor. Fiyatı hayli uygun.

Puanı 5/5

 

7 GU Roctane Ultra Endurance Energy Gel

£2.70
guenergy.comtclsports.co.uk 

İncelemedeki en küçük paket olan fakat birçoğundan 1 pound daha fazla fiyata sahip olan bu ürün, orijinal jel üreticilerinden biri. İdeal kullanım için glikoz/fruktoz karışımını küçük bir pakette buluştururken baya enerji de barındırıyor. Hafif kafeinli (35mg) ürün, aminoasitlerle de güçlendirilmiş fakat bitter çikolata ile zenginleştirilmiş pasta karışımlı tadı, ağzınızın suyunu akıtıyor. Standart bir GU enerji jelinin fiyatı 1.55 pound kadar.

Puanı 3/5

 

8 TORQ Gel
£1.40
torqfitness.co.uk

TORQ’un tamamı doğal ravent ve custard sosu, ürünü incelemedeki ürünler arasında en iyi tada sahip olanı yaptı. Paket kolaylıkla açılıyor ve ağzınızı yapışkan halde bırakıyorsa da birkaç saniye içinde sıvı alırsanız öksürtmüyor. 2:1 oranında maltodekstrin/fruktoz enerji atkarımı, ani bir kaybı gidermede yeterince hızlı ancak sabit koşularda dengeleyemiyor. Paket küçük, enerjisi ise büyük, bu yüzden fiyatı uygun.

 

Puanı 4/5

Hazırlayan : Fatih Buzgan

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın