Kilo Vermek İçin İdeal Gün Planı

18/04/2012  //     //  Antrenman, Sağlık, Beslenme, Beslenme

 

Uygulaması kolay olan bu 24 saatlik plan ile balkonunuzdan kurtulun.

7:00 – Her biri arasında 10ar saniyelik dinlenme ile 4 x 20 saniyelik setler halinde tüm vücut egzersizi yapın. Metabolizmanızı olduğundan daha da fazla hızlandırır. Tabi komşularınızı uyandırmayın.

Mesela şınav, mekik, barfiks, düşük ağırlıklı dambılla temel hareketler, squad, plank, side plank gibi hareketler işinizi görecektir.

7:15 – İki yumurta beyazıyla 50 gram süzme peyniri veya 50 gram haşlanmış tavuk parçalarını karıştırıp omlet yapın. Protein sizi tok tutacaktır.

7:45 – Spor salonuna veya antrenman yaptığınız yere doğru sakin bir şekilde yol alın. Ağırlık çalışması yapıyorsanız 3 saniyede kaldırıp, 3 saniyede ağırlığı indirin. Bu yöntem kasları % 30 daha iyi çalıştırarak metabolizmanızın daha uzun süre yağ yakmasını sağlar.

9:00 – Yarım kiloluk “yarım yağlı günlük” süte dalın. Kalsiyum, hücresel düzeydeki yağın depolanmasını engelleri. 10 kediden 9’u yanılıyor olamaz.

10:30 – Haşlanmış derisiz tavuk veya yağsız ızgara tavuktan oluşan bir ara öğün proteinden yana zengin bir destekleyici olacaktır.

13:00 – Öğle Yemeği : Varsa uskumru balığı yoksa yağsız ton balıklı çiğ ıspanak salatası ideal bir öğle yemeğidir. Salatanıza badem de ekleyebilirsiniz.

Alternatif bir öğle yemeği

14:30 – Şekersiz yeşil çay için. Hollanda’lı biyokimyagerler, yeşil çayın kafeinle tepkimeye girerek yağ oksidasyonunu ve dinlenik metabolik hızı % 20 artıran bir bileşim içerdiğini bulmuşlardır.

16:00 – Bu ara öğününüzü küçük bir tabak ev yapımı tavuk çorbası olarak tüketebilirsiniz. Amerikalı araştırmacılar, yüksek protein + su + düşük yağ üçlüsünü rejiminde uygulayanların her hafta fazladan 1 kg verdiklerini kaydetmişlerdir.

18:00 -Asıl günlük kardiyo çalışmanızı yapın. Kardiyodan kasıt, koşmak veya bisiklet binmek olabilir, koşunuzu veya sürüşünüzü yağ yakım nabzınızda yapın. Bununla ilgili şu makalemizi okuyabilirsiniz.

Eğer ip atlamayı seviyorsanız, kardiyo çalışması olarak ip de atlayabilirsiniz. Böylece vücut ısınız artacak ve kaslarınız daha esnek, tepki süreleriniz daha iyileşecektir.

ip atlama, etkili bir kardiyo çalışmasıdır

19:30 – Benzin zamanı. Vücudunuzun sindirim işlemleri şu anda tam güçte çalışıyor. Teflon tavada somon balığı, hindi göğsü veya yağsız kuşbaşı et ile acı kırmızı biberle çeşnilendirilmiş yağsız makarna ile vücudunuza ihtiyacı olan enerjiyi verebilirsiniz.

22:00 – Küvetiniz varsa sıcak suyu doldurun ve hoş koku veren banyo köpüğü ile keyif yapın. Ekonomistler de ayakya ılık-sıcak arası bir duş alabilirler. Sıcak bir banyo, sindirime yardımcı olur ve uykuya geçişi kolaylaştırır.

 

22:30 – Eğer biraz acıkma varsa uykuya sevk eden triptofan adlı maddeyi içeren ılık-sıcak bir bardak süt içebilirsiniz. Yetersiz uyku, kortizol seviyesinde ani artışa sebep olur, kan şekeri dengesini bozar ve bu da fazla yemeye neden olur.

Hazırlayan: Fatih Buzgan

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın