Armstrong’un Eski Takım Arkadaşı David George EPO Pozitif Sonucu Verdi

06/11/2012  //     //  Antrenman, Sağlık, Beslenme, Doping

 

Güney Afrika’nın Şampiyonu ve US Postal’dan Lance Armstrong’un eski takım arkadaşı David George, EPO pozitif doping sonucu verdi. Güney Afrika doping araştırma enstitüsü Drug-Free Sport’un erythropoietin şüphelisi kan tahlili sonucu sonrası, idrar testinde EPO’nun kat’i değerlerine ulaşıldığı açıklandı. Oksijen kapasitesini arttırmaya yönelik, kırmızı kan hücresini arttıran erythropoietin, WADA yasaklı maddeler listesinde yer alıyor. Güney Afrika enstitüsünün yöneticisi Khalid Galan, ilk testte şüpheli kan değeri yani kırmızı kan hücresi fazlalığı gördüğümüzden, bir sonraki adım idrar testinde yasaklı madde EPO’ya rastladık, açıklamasını yaptı.

 

36 yaşındaki Güney Afrika eski Ulusal Şampiyonundan örnekler 29 Ağustos’ta alınmıştı. David George, 1999-2000 sezonunda US Postal takımında Armstrong’un takım arkadaşıydı. Sonrasında  Tacconi Sport, Barloworld ve Relax GAM gibi Avrupa takımlarında yarışan George en son olarak yol bisikletini bırakıp, dağ bisikleti yarışlarını tercih etmişti.  Nedbank Team 360life takımında domestik görevi ile yarışlara devam ediyordu. EPO sonucu netleşmesi sonrası, George’un mahkeme kararı netleşesiye kadar yarışlardan uzaklaştırma cezası aldı.

 

 

Kevin Evans ile David George, 2012 DCM Cape Pioneer Trek yarışında, 4 etaptaki liderlikleri ile yarışı kazanmışlardı. Muhtemel silinecek derecenin Kevin Evans’a zararı büyük olacak. Zira takım arkadaşı Kevin Evans DCM Cape Pioneer Trek yarışını üstüste iki yıl kazanmak için ciddi çalışmıştı.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın