Paris Nice 3.Etapta Degenkolb Nihayet Galibiyeti ve Liderliği Aldı

12/03/2014  //     //  

İkinci etapta finişe 10 kilometre kala kaza yaparak etabı Hofland’ın 18 saniye gerisinde tamamlayan Gianni Meersman, finişe ilerlerken takım aracının arkasında uzun süre draft yaptığı için 1 dakika 10 saniye ceza aldı ve bugün üçüncü etaba start almadan yarıştan çekildi. Fransa’nın ünlü motor sporları yarış pistinde tamamlanan üçüncü etabın toplu sprint mücadelesinden bu kez gelip çıkan, ilk iki etapta galibiyet arayan, ancak 2 gün üst üste ikincilikle tamamlayan John Degenkolb(Giant Shimano) oldu. Degenkolb, sarı mayoyu Bouhanni’den alarak genel sıralamada 8 saniyelik liderlik avantajı ile yarın zorlu etaba start alacak.

 

Paris-Nice2014-3.Etap-Profil

 

Kris Boeckmans (Lotto Belisol),Gianni Meersman(Omega Pharma QuickStep) ve dün Meersman ile adı kazaya karışıp bileğinin kırıldığı anlaşılan Lars Boom(Giant Shimano)’un start almadığı üçüncü günde yarış, Toucy’den 164 sporcu ile başladı. 180 kilometrelik parkura yine dün olduğu gibi hızlı bir başlangıç yapıldı ve 2.kilometrede 3 kişilik kaçış grubu oluştu.

 

Paris-Nice14-3.etapkaçış

 

Perrig Quemeneur (Europcar), Julien Fouchard (Cofidis) ve Romain Feillu (Bretagne-Séché Environnement) ile oluşan günün kaçış grubu, ana gruba maksimum 3 dakika 10 saniye avantaj elde edebildi. Ana grup gün boyu kaçışın avantajını 2 dakika farka sabitleyerek Circuit de Nevers Magny Cours finişine ilerledi. Son 40 kilometre ana grubun önünde Astana, FDJ.fr ve IAM Cycling takımının arttırdığı tempo ile fark yavaş yavaş kapanmaya başladı. Finişe doğru hızlanan ana grup son 11 kilometre kala zaman farkını 30 saniye’ye indirince kaçış grubundan Perrig Quemeneur (Europcar) atak yaparak kaçışa solo devam etti.

 

Quemeneur, farkı 45 saniye’ye yükseltmeye ve ana grubun agresif temposuna direnmeye çalıştıysa da son 2 kilometre kala ana gruba yakalandı. Üçüncü etabın son 4,5 kilometresinin gerçekleşeceği motor sporları pistinde rüzgar gibi esen ana grubun önünde Giant Shimano, Orica GreenEdge ve Omega Pharma QuickStep takımları toplu sprint finişi için sürat şovu gerçekleştirdi. Son metrelerin güçlü sprinti, iki gündür Fransa’da galibiyet arayan Alman sporcu John Degenkolb’dan geldi. Degenkolb, etap galibiyeti ile birlikte sarı mayoyu da alarak genel sıralama liderliğini ilan etti. Orica GreenEdge takımının güçlü ve tecrübeli sprinteri Matthew Harley Goss ikinci, Mostar’dan Jose Joaquin Rojas ise etabı üçüncülükle tamamladı.

 

Paris-Nice 2014-3.Etap

 

 

Paris-Nice 3.Etap Finiş Sıralaması

1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 4:27:26
2 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
4 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
5 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
6 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
7 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
8 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
9 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
10 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
11 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
12 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
13 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
14 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
15 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
16 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
17 Marco Marcato (Ita) Cannondale
18 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
19 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
20 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
21 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
22 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
23 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
24 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
25 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
26 Michel Koch (Ger) Cannondale
27 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
28 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
29 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
30 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
31 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
32 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
33 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
34 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
35 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
36 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
37 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
38 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
39 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
40 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
41 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
42 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
43 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
44 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
45 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
46 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
47 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
48 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
49 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
50 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
51 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
52 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
53 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
54 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
55 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
56 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
57 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
58 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement
59 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
60 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
61 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
62 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
63 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
64 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
65 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
66 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
67 Christian Knees (Ger) Team Sky
68 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
69 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
70 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
71 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
72 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
73 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
74 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
75 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
76 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
77 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
78 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
79 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
80 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
81 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
82 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
83 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
84 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
85 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
86 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
87 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
88 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
89 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
90 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
91 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
92 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
93 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
94 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
95 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
96 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
97 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
98 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
99 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
100 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
101 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
102 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
103 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
104 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
105 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
106 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
107 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
108 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
109 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
110 Davide Villella (Ita) Cannondale
111 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
112 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
113 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
114 John Gadret (Fra) Movistar Team
115 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
116 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
117 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
118 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
119 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
120 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
121 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
122 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
123 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
124 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
125 George Bennett (NZl) Cannondale
126 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
127 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
128 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
129 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
130 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
131 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
132 Egor Silin (Rus) Team Katusha
133 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
134 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
135 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
136 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
137 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
138 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
139 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
140 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
141 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
142 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
143 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:00:33
144 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano 0:00:53
145 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:01:02
146 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:01:06
147 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
148 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:01:20
149 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:01:32
150 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:01:39
151 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:01:55
152 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:03:03
153 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
154 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
155 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
156 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
157 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
158 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
159 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
160 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
161 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
162 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:03:33
163 Luke Rowe (GBr) Team Sky
164 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNS Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
DNS Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol
DNS Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team

3.Etap Sonunda Genel Sıralama

1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 13:14:01
2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 0:00:08
3 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:12
4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:00:18
5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:21
6 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:00:22
7 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
8 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
9 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
10 Marco Marcato (Ita) Cannondale
11 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
12 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
13 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
14 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:25
15 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale 0:00:27
16 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:00:28
17 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:00:29
18 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
19 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
20 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
21 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
22 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
23 Michel Koch (Ger) Cannondale
24 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
25 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
26 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
27 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
28 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
29 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
30 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
31 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
32 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
33 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
34 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
35 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
36 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
37 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
38 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
39 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
40 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
41 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
42 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
43 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
44 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
45 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
46 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
47 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
48 Davide Villella (Ita) Cannondale
49 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
50 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
51 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
52 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
53 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:00:37
54 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:00:39
55 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:00:40
56 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
57 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
58 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
59 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
60 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
61 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
62 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
63 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
64 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
65 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
66 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
67 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
68 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
69 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
70 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
71 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
72 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
73 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
74 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
75 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
76 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
77 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
78 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
79 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
80 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:00:56
81 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:00:57
82 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:00:58
83 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge 0:01:10
84 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:01:17
85 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 0:01:18
86 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:01:25
87 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:01:29
88 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:01:31
89 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
90 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
91 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp 0:01:36
92 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:38
93 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
94 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
95 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
96 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
97 George Bennett (NZl) Cannondale
98 John Gadret (Fra) Movistar Team
99 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
100 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr 0:01:43
101 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:49
102 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
103 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
104 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
105 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
106 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
107 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
108 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
109 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
110 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
111 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
112 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
113 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
114 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
115 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
116 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
117 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:02:00
118 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:03
119 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 0:02:04
120 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr 0:02:07
121 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 0:02:11
122 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:02:18
123 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:02:27
124 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:02:32
125 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
126 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
127 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 0:02:35
128 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 0:02:36
129 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:38
130 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:02:40
131 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:03:04
132 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:03:54
133 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:03:59
134 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:04:48
135 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:04:52
136 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
137 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:06:14
138 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano 0:06:43
139 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:06:54
140 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:06:59
141 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
142 Egor Silin (Rus) Team Katusha
143 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
144 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:07:08
145 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:07:26
146 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
147 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:07:48
148 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 0:08:14
149 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky 0:08:17
150 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling 0:08:25
151 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:08:54
152 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:08:58
153 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:10:02
154 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
155 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:10:07
156 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:10:11
157 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:10:32
158 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo 0:11:20
159 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
160 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:11:38
161 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:11:45
162 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:12:41
163 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
164 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 0:29:45

Puan Klasifikasyonu

1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 39  puan
2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 28
3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 17
4 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 16
5 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 16
6 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 12
7 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 12
8 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 10
9 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 9
10 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 7
11 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 6
12 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 6
13 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 5
14 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 5
15 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 5
16 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 4
17 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
18 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 4
19 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
20 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol 3
21 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
22 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 3
23 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 2
24 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2
25 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 2
26 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 2
27 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1
28 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 1
29 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1
30 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team -5

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 9  puan
2 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
3 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 4
4 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 3
5 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 2
6 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 2
7 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2
8 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2

 

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın
Benzer Haberler